Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Varrni tudók, hol kapok ilyen...

Varrni tudók, hol kapok ilyen textilbőrt és mennyiért?

Figyelt kérdés

Táskák és neszeszerek készítéséhez keresek textilbőrt. Kipróbálnám azt is, hogy az egész táska, vagy csak egy része készül textilbőrből (a többi mintás vászonból). Olyat keresek, ami jobb minőségű, tehát nem repedezik és nem pereg le a textilalapról. Az meg már csak hab lenne a tortán, ha nagyobb lenne a színpaletta (tehát lenne mondjuk piros, narancssárga, világoskék stb). Melyik boltban milyen márkát érdemes keresni? Ezek kb mennyibe kerülnek? Mi a "normál" ára a jobb minőségű textilbőrnek?

Tapasztalatra alapozott véleményre lennék kíváncsi.


2014. ápr. 5. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Bármilyen nagyobb méterárúban kapsz, de Budapesten van pl. speciálisan ezzel foglalkozó is.


Olyan meg nincs, ami egy idő után nem repedezik le vagy pereg le. Általában ami merevebb, vastagabb és kevésbé rugalmas, az tartósabb is, de bizonyos táskákhoz meg nem jó. Amiben elasztán van vagy kifejezetten vékony, az hamar törik általában.


A textilbőr olyan 2-6.000 ft között mozog amúgy méterre, szóval nem drága.

2014. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Méteráru boltban nem nagyon találtam. A legtöbb esetben vagy egyáltalán nem volt bőr, vagy lakkbőr volt, vagy pedig a műbőrt akarták textilbőrként eladni, ami nem ugyanaz.


Hol van az a speciálisan ezzel foglalkozó bolt Budapesten? Pont arra lennék kíváncsi. Van saját tapasztalatod ilyenekkel kapcsolatban?


Én is úgy tudtam, hogy egy idő után mindegyik repedezik és pereg, max kezeléssel lehet ezt az időt kicsit kitolni. Viszont láttam olyat, ahol azt mondják, hogy egy új eljárással pont ezeket a hibákat küszöbölik ki. Viszont én nem a gyártó szavaira vagyok kíváncsi, hanem annak a véleményére, aki már használt ilyet.


(Egyébként cipőkellékesnél is voltam már, rengeteg áruja van, csak bőrből a valódit tartják inkább.)

2014. ápr. 5. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!