Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A törölközőket moshatom 90 fokon?

A törölközőket moshatom 90 fokon?

Figyelt kérdés

Nem én szoktam mosni, de holnap törölközőket és fürdőköpenyt kell mosnom. Kimoshatom őket 90 fokon? A hosszú programra teszem mert nekünk ami 2,5 kg felett van abba kell menjen, az 4-5 kg ruhának van. Kb 3 óra alatt végez azt hiszem nem tudom. Mehet 90 fokon? Főleg ilyen régi törölközőink vannak szerintem pamutból készültek, vagy nem tudom abból vannak a törölközők? Jó puhák nem az a műanyag tapintású, ami nem szívja be a vizet a kézről.


Ugye nem megy össze? És ezeket is külön tegyem szín szerint vagy mehet egybe mindenféle?

Mire kell még figyelnem?


Köszönöm.


2009. dec. 9. 23:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy nem kell ilyen magas hőmérsékleten mosni de az a baj, hogy némelyik olyan sárgás, piszkos. Tudjátok középen, ahol a legtöbbet törüljük bele a kezünket sötétebb, sárgásabb még mosás után is. Gondoltam ha most jól kimosnám 90 fokon (nálunk magasabban nem lehet, ezalatt meg csak a 60 fok van) és tennék mellé kevés domestost akkor csak tiszta lenne.
2009. dec. 9. 23:49
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

rá van írva. van olyan amit lehet 90 fokban, van olyan, amelyiket nem.


én a 90 fokosokat is csak 60 fokban mosom. a domestost mellőzném.

2009. dec. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha fehér a törülköző akkor moshatod 90 fokon, mert ugye az fertőtlenítő hatású is egyben.

Ennek ellenére én 60fokon mosom az összeset.Ha sárgás, mert régi, akkor az a 90 foktól sem lesz fehér.

2009. dec. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a domestost ne használd, mert nem segit semmit ilyen esetben. A törölközöket elöször áztasd be mosószeres kézmeleg (nem forró!!!) vizbe egy éjszakára, utánna mosd ki, akkor eltünik az elszinezödés.

Az eredeti kérdésedre meg: a törölközöket lehet 90 fokon mosni, de szinek szerint szétválogatva, mert ilyen melegen sokkal jobban fognak. Néha megéri, de általában elég a 60 fok is.

2009. dec. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Amennyiben a törölközők meg a fürdőköpenyek frottírból vannak, akkor minden további nélkül moshatók főzőmosásban, semmi bajuk nem lesz. De a klóros tartalmú mosószereket nem javaslom én sem, mert az kikezdi a gépet Különben napjainkban már rengeteg klórmentes fehérítőanyag van, én pl. az amerikai AMWAY által forgalmazott Fabric Softener nevű fehérítő folyadékot használom. Ehhez azonban meg kellene keresni a legközelebbi AMWAY-termékforgalmazót, mert ezt a szert hagyományos kereskedelmi forgalomban nem lehet kapni, csak termékforgalmazókon keresztül. De tudnám még javasolni az előbbivel kombinálva az ugyancsak AMWAY-s L.O.C.-t (Liquid Organic Cleaner), vagy a SA8 Premium nevű mosószert.
2009. dec. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! nem tudom, hogy már nekiálltál-e, de ha ennyi frottír mosnivalod van , azt javaslom, hogy inkább két

részletben mossad, mert negyon sok vizet felvesz a frottír.

válogasd színre szét / világos-sötetebb/ és szerintem elég a 60 fokos kb. 120-130 perces program.

öblítő helyett a tartályba ecetet tegyél nem lesz ecetszagú a ruha, de nagyon jól puhítja az anyagot.

én évek óta így csinalom, nekem bevált. a mosóporom

Persil, de le fogom cserélni olcsóbbra.

üdv.-eri-

2009. dec. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én csak 60 fokon merem mosni, félek, hogy összemegy
2009. dec. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha össze akar menni, akkor már 60 fokon is összemenne.
2009. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!