Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért lesznek a ruhák büdösek...

Miért lesznek a ruhák büdösek a szekrényben?

Figyelt kérdés
Az egyik szekrénynek olyan fura szekrényszaga van,a finom illatú ruhák is pár nap alatt szekrényszagúak lesznek.Van megoldás vagy kidobhatjuk a szekrényt,bár nem régi?
2009. nov. 24. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is pakold ki az egész szekrényt és öblítős vízzel 2x-3x jól töröld át (ne tocsogjon természetesen). Ha teljesen kiszáradt, pakolj vissza és akassz a szekrénybe kis zsákban pl. levendulát vagy bármilyen virágszirmot, amit illatszer boltokban kaphatsz. Az aljába tegyél néhány illatos mécsest, persze nem kell meggyújtani. Erős illatú szappant is tehetsz a ruhák közé (pl. zöld alma szappan).
2009. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én a coocolino illatpárnácskákat teszem a szekrényekbe, hát ez most úgy hangzik mint egy reklám, de tényleg szeretem az illatát, egy dobozban 3 van, ez egy félévre nekem elég, az első héten az egész szobában érződik, de tök jó.

ilyen, van több illatban, de nem olyan büdik, mint a légfrissítők pl.:

[link]

2009. nov. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom, hogy ez penészszag. Nedves, párás, nem kellően átfűtött lakásban a zárt szekrényben levő ruhák hajlamosak a penészesedésre még akkor is, ha a lakásban máshol láthatóan nincs penész. Ilyenkor célszerű az összes bent lévő ruhát vagy egyéb tárgyakat kipakolni, egyesével átnézni, és lehetőleg Napon kiszárítani, vagy ha ez nem megy, fűtőtesten. És ha a ruhán valahol látható a penész, akkor ki kell mosni. A lakás levegőjének szárítására, illetve a szekrény belső terének kezelésére vannak különböző eszközök és módszerek, de ezeket nem nagyon ismerem, a neten megtalálhatók.
2009. nov. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.akkor is lehet penész,ha nagyon meleg van? Mert ez a fölső szinten van és itt nagyon nagy a hőség a fűtés szezonban.
2009. nov. 27. 14:31
 5/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Ha nagyon meleg van, attól is büdösödnek. Tapasztalat.Új építésű házban lakom, párás a levegő, meleg van, a ruhákat alig tudom rendesen megszárítani.

2009. nov. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy van-e penész nagyon könnyen el tudod dönteni. Nézd meg különösen a szorosan berakott, összehajtogatott ruhákat, és látni fogod a fehér vagy sárgás foltokat. Meg az átható szag is elárulja. Innen nem tudom megmondani, hogy nálatok lehet-e, de ha kipakolod a ruhákat, látod.
2009. nov. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk se penész, semi pára!!!mert olyan száraz a levegő mint a szar!De igen is ha pl 3-4 hónapig nem veszek fel egy ruhát akkor ilyen picit püdi szaga lessz.
2009. nov. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
lehet már akkor azok amikor beteszed őket? de az is lehet, h. deaktiválnod kéne a szekrényedbe nyíló ZGT-456-os számú csillagkaput!
2010. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!