Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A WC-ben, a víz alatt le van...

A WC-ben, a víz alatt le van rakódva valami. Mivel tüntessem el?

Figyelt kérdés

Vettem Domestos vízkőoldót, de az se hozta le, csak összeszínezte. WC kefével is dörzsöltem, de nem hozta le, csak büdöset kezdett el árasztani.


Olyan szürkés-fekete lerakódás.



2013. okt. 18. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:

pumpáld le a vizet, a szifon részből (onnan ahol a koszlerakódás van), hagy d megszáradni a felületet.

speciális (csak porcelán és fajanszra használható) vízkőoldót vegyél. (nagyon erős sav), vagy tömény sósavat.

konyhai törlő papírból tépj le csíkokat, azzal függőlegesen takard be a szutykos felületet.

Ablakot kinyitni!

Nagyon lassan öntsd rá a fent írt vegyszerek valamelyikét, !!!FONTOS!!! még véletlenül sem keverd őket össze mással!!! (halálos klórgáz fejlődésének veszélye!)

Hagyd a vegyszert hatni.

(ha elsőre nem oldódik fel a szennyezés többször egymás után ismételd meg a folyamatot.)

legutoljára, amikor már láthatólag jól fellazult a szennyeződés, erős síkárkefével vagy dörzsi-szivaccsal ---gumikesztyűben!--- dörzsöld át, majd több soron öblítsd le, forró lúgos mosószeres vízzel.

2013. okt. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a sósavtól félek, mert egyszer láttam képeket arról, hogy lemarta valaki combjáról a bőrt. nem szeretek ilyen nagyon erős vegyszereket használni.


a vizet muszáj kipumpálni? nincs olyan módszer, ahol nem kell?


és milyen márkájú vízkőoldót vegyek? hol találok megfelelőt?

2013. okt. 18. 17:14
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Erős sav viszi le, vagy a dinamit. A robbanásoktól kevésbé félsz?
2013. okt. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a lidl-be vettem nagyon jó vízkőoldót, nem is drága, háromszáz forint körül van. A vizet ki takarítottam belőle, bele öntöttem, egy kis idő után a kefével át dörzsöltem és le jött.
2013. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Citromsárga színű Domestossal.
2013. okt. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

A sósav ha ráfolyik a combodra és letörlöd, lemosod, semmi bajod nem lesz tőle. Ha nagyon érzékeny a bőröd, akkor kipirosodhat tőle, de hamar elmúlik.

Ha órákig abba áztatod magad, akkor már irritálja a bőrt.

2013. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
az üzletekben kapható sósav nem olyan erős, hogy lemarjon. vegyél egyet, öntsd a wc-be és éjszakára hagyd benne.
2013. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Nekem ez bevált : [link] , vagy colát önts bele,és hagyd ,elvileg az is jó , én még nem próbáltam .
2013. okt. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!


A kólát még régebben anyukám próbálta, de csak összeszínezte. Alig bírta kimosni.

2013. nov. 5. 18:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!