Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit milyen gyakran takarítotok?

Mit milyen gyakran takarítotok?

Figyelt kérdés
Wc? Mosdó kagyló? Csempék? Szekrények? Ablakok? Ajtók ? Hütő? Mosógató? Tüzhely? Asztalok?Székek?Hány naponta sepertek,mostol fel,porszívóztok?A csempékről a vizkövet mivel szeditek le?Mivel szoktatok felmosni? Melyik öblitő vált be nektek aminek tartós az illata? Mivel mossátok a ruhákat?A mikrót mivel takarítjátok ki? Korod?
2013. szept. 29. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Háát..Wc-t olyan hetente.

Szekrényeket/ablakokat/hűtőt/ ahogy látom hogy már kezd eléggé poros/koszos lenni .

Tűzhelynél egyszerű a dolgom,mert kerámialapos,főzni mindennap főzök szinte,általában valami mindig kifolyik rá,lefújom zsíroldóval,illetve mosogatószerrel átmosom és már ragyog is.Úgyhogy ezt mindennap takarítom.

Asztalt is mindennap takarítom,mivel nincsen rajta terítő.

Mosdót,mosogatót is olyan hetente . Lefújom a fürdőszobai tisztítóval.(Illetve mosogatónál vízkövezem is)

Csempéim / ajtók / székek nem igazán koszosak,azokat elég ritkán takarítom.

Seperni nem szoktam,mert utálom,helyette mindenhol porszívózok.Ez olyan 2-3 naponta van.Kiskutya van a lakásban,tacskó,szóval azért hullik a szőre,így muszáj is ilyen sűrűn.Ilyenkor általában mindig fel is mosok.A felmosóvízbe teszek : sok hypot, és : [link] Ajax felmosószert . Nagyon jó illat lesz tőle a lakásban. Illetve néha egy kis öblítőt is teszek bele,ha éppen nincs ilyen felmosószerem .

Öblítőből Coccolinot használok . Ezek a kedvenc illataim :

[link] ebből az utolsó , illetve : [link] Mindig maxig töltöm a mosógépben,nagyon jó illatuk van a ruháknak . Mosószerből folyékonyat használok . Ezeket szoktam : [link]

[link]

Illetve most : [link]

ezt használom

A mikrót szódabikarbónával szoktam takarítani . Vízbe teszek szódabikarbónát,és melegítem 2-3percig...Hagyom a mikróban,majd később kiveszem,felolvadnak a dolgok,és simán le lehet törölni papírtörlővel . Remélem segítettem :) 19/N

2013. okt. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi ment a zöld kéz :)
2013. okt. 1. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!