Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran takarítotok,...

Milyen gyakran takarítotok, mostok?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran mostok függönyt, ablakot,tűzhelyet, csempét, ajtót, szőnyegeket?

És kisebb takarításokat milyen gyakran csináltok, mint pl porszívózás, felmosás, törölgetés, fürdőkád, wc takarítás...

Hogy osztjátok be a teendőket, főleg ott ahol gyerek is van.

Elég kezdő vagyok, ezért érdekel.

Köszönöm a segítséget



2013. jan. 25. 07:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Heti 1 :por tör,por szív,felmos,tükrök,tűzhely,ajtó nagyjából ,wc,

Havi 1: pokháloz, csemp,ajtó,f kád,zuh,

4-hó:függ, ablak,

6 hó: mosó -mosogató gép,

Szombaton, v hosszú hét v,

2013. jan. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
porszivozas,felmosas ,gaztuzhely,wc naponta.Fürdökad,tusolo ,agynemucsere portörles hetente.Havonta ablakpucolas iletve egyszer havonta.a.konyhaszekrenyek takaritasa(belulrol is).Mindent delelott csinalok addig a gyerekek jatszanak a.szobajukba vagy mese megy.Hetvegen mosok vasalok olyankor apukaval setalnak a gyerekek.
2013. jan. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
69%

Igény szerint. Függönyt, ablakot évente 2-4 alkalommal. Tűzhelyt minden főzés utáni mosogatáskor áttörlöm, így sosem koszos igazán. Csempét dettó. Ajtókat amikor ablakokat és eszembe jut. Igazából látni kell, mi az igényetek, mennyi időd van, de sokat számít a környék is, laktam főút mellett, ott hetente lehetett volna ablakot mosni, száraz időben is...

A kisebb takarításokat szintén amikor eszembe jut. Porszívózni nem szoktam, felsöprök inkább: sokkal hamarabb megvan, mire előszedném a porszívót, a söpréssel már végeztem is. Felmosni 1-4 hetente, törölgetni is. A kádat, vécét olyan 2-3 hetente takarítom, ennyi bőven elég.


Igazából az a trükk, hogy nincs olyan, hogy dedikáltan takarítás. Ha van néhány perc üresjáratom, addig megcsinálok valamit. A felsöprés tipikusan ilyen, amíg felforr a teavíz, pont összehúzom a konyhát és az előszobát. A vécét reggelente szoktam takarítani, mielőtt felrakom a kávét, körbeöntöm, miután megittam és mennék vécére, előtte kefével körbetáncolok rajta. A mosás sem külön program, amikor látom, hogy összejött egy adag, akkor beteszem. :)

2013. jan. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!