Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehér ing besárgult. Mitől...

Fehér ing besárgult. Mitől lehetett?

Figyelt kérdés

Több éve van egy fehér ingem, elég ritkán használtam. Régebben sosem tűnt fel, hogy baj lenne vele, de az utóbbi időben észrevettem, hogy sárgulni kezdett. A leginkább a gallérjánál, de olyan lett az ujja legvégénél is (rövidujjú az ing), a gomboknál, a varrás mentén, a zsebek varrásánál. A hónaljánál csak enyhén, a háta hófehér maradt. A mosás nem segített rajta, hypo, fehérítő után ugyanolyan színű maradt. Arra is gondoltam, hogy a mosás okozhatja az elszíneződést. Egy idő után szinte narancssárgává váltak a foltok, olyan csúnya lett, hogy többet nem hordhatom.

Nemrég vettem egy új inget. Ma volt az első mosás, ráadásul kézzel: a gallérjánál ugyanolyan sárgaság jelent meg!

Valaki nem tudja, hogy mi okozza a sárgulást? És hogyan lehetne eltüntetni a ruhából?


2013. aug. 3. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Kellene némi infó.


Milyen mosópor?

Milyen az ing anyaga(összetétel-műszál,stb)?

A kézi mosásnál esetleg közvetlen rá lett szórva a mosószer?

2013. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

100 % pamut. Mosószer Dreft volt, a vízbe lett téve. (Ez az új ing).


A régi is pamut, sokszor lett kimosva, fehér ruhákra való mosószerrel. Fehérítős, hypos vízbe is beáztatva lett.

2013. aug. 3. 15:07
 3/5 anonim ***** válasza:

A régi talán még állásában is kezd sárgulni.

Műszálat nem tartalmaz(ha minden igaz),mert azok érzékenyek a fehérítő szerre.

Az újnál csak egyre gondoltam a mosószer kamilla összetevőjére.

2013. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

vegyél fehérneműtisztítót. Lehet kapni tescoban meg ilyemsi helyeken, egy kék dobozkában fehér por, egy melltartó van rajta. Abba mossál fehér inget. Én lovasversenyre járok minden hétvégén. 60 fokban vagyok egész nap a napon hosszúnadrágban és csizmában. Ha az én ingeim fehérek maradnak, akkor a tieid is :)

B.

2013. aug. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is jártam így mikor még színes ruhákhoz való mosószerrel mostam a fehér ruhákat.

Igaz, hogy drágább külön-külön venni de megéri.

A legjobb az Ariel mountin spring a fehér ruhákhoz hófehérre mos mindent.

2013. aug. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!