Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell szétválogatni a...

Hogyan kell szétválogatni a ruhákat mosás előtt és egy alkalommal hány adagot mostok?

Figyelt kérdés

Két kérdésem van:

1., ti hogyan oldjátok meg azt, hogy ne kelljen majdnem minden ruhadarabot külön kimosni? Ez alatt azt értem, hogy pl. a garbómat nem mosom együtt a bugyikkal, de ha ennyire szétválogatnám a ruhákat,szinte mindent külön kellene mosni: külön a fehérneműket, külön a zoknikat, a törülközőket, külön a ,,munkásruhát" stb. Ti hány külön adag mosnivalót válogattok szét és mi kerül az egyes adagokba?


2., a másik kérdésem az lenne, hogy ti mit csináltok azokkal a ruhákkal, ami már volt rajtatok, de nem koszos annyira,hogy a szennyesbe tegyétek, mert még fel akarjátok venni? én ilyenkor néha visszateszem a szekrénybe, mert máskülönben egy hét alatt(hetente egyszer mosunk két adagot)rengeteg felhalmozódna a szobában és nem tudok velük mit kezdeni.


2009. okt. 18. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Azt hiszem, ez is egyéntől függ, hogy ki, mennyire válogatja szét a holmijait.

Nekem a pamut fehérneműk, fehér pólók, felsők, kispárnahuzat, kéztörlők, ingek kb. egy kupac.

A másik a színes pólók, ingek, nadrágok, zoknik.

Harmadik kupac a farmerok, pulóverek, "nehéz holmik". Külön az ágynemű, de nekem két rend ágyneművel pont megtelik a dob.

Külön a fehérítőben áztatott dolgok, mint a nagyon piszkos zoknik, konyharuhák, lepedők, törölközők.


Ha valami egyszer kis ideig volt rajtam, és úgy érzem, hogy nem izzadtam meg, nem voltam dohányos közelében, és még finom az illata, akkor visszateszem a szekrénybe. De a második hordás után biztos, hogy szennyesbe megy, akármeddig volt is rajtam.

2009. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Nálam a fehér 1 kupac, teljesen mindegy, hogy bugyi, vagy poló, vagy ing. A lényeg, hogy fehér legyen. A halványsárga bugyimat is fehérnek számítom. Ezen kívül van a világos szines, a sötét szines és az ágynemű.

Ami keveset volt rajtam, azt a hálóban leteszem a székre, ott henyél egy darabig, aztán ha takarításig nem veszem fel újra, akkor visszájáról behajtogatom a szekrénybe.

2009. okt. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ruhákat akkor mosok, amikor a szennyestartó megtelik. Ez általában 2 adag ruha. Nagyon nem szoktam külön válogatni, általában van egy világos, és egy sötét adag ruha. Ha valami kényes anyag is van, pl. sál, akkor azt külön kimosom kézzel, amúgy az összes ruhát 60 fokon mosom. Ha törölközőt cserélek, akkor azokat a ruhákhoz dobom, sötét-világos szerint válogatva. Ágyneműt, gyerekruhát, konyharuhákat (ezt az egyet 90 fokon) mindegyiket külön adagban mosom. Ha lenne munkásruha, biztos hogy azt is külön mosnám.

Én amit egyszer felvettem, azt többször már nem szoktam. Kivétel pl. a fél órát hordott pulóver, alsóruhát sose szoktam utána visszavenni. Ezt a szekrényben tartom, köv. alkalommal ezt veszem fel, ha kell pulóver.

2009. okt. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Nekem elöször is van fehér, ami nem müszálas: ágynemütöl kezdve a fehernemükön át a törölközökig - 60 fokos mosás, ecettel öblitve.

fehér/világos müszálas (müszálas fehérnemük is): max 40 fok, öblitö jót tesz, mert akkor nem töltödik.

Világos szines: sárga, drapp, világoskék stb): szintén 40 fok, ecettel öblitve.

Piros szines (piros, erös rózsaszin, bordó, világosbarna stb): 40 fok, ecet

Sötét szines (farmer, egyéb sötét kék, fekete, barna) 60 fok, ecet.

Kötött holmik (pulóver stb): sötétre és világosra szortirozom, 30 fokos mosás, öblitövel.


Alapesetben a természetes szálakat (pamut, len, gyapjú,) ecettel kell öbliteni és lehet 60 fokig mosni,

a müszálasokat viszont 40 fok felett nem jó, és ehhez kell öblitö, de csak az elöirt mennyiségnek legfeljebb a fele.

2009. okt. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én úgy szoktam hogy a fekete és a fehér ruhákat alapban külön mosom. Egy kupacba kerülnek pl a fehérhez a fehérneműk, ingek, pólok, stb. Ezt 40fokon mosom öblítővel. Feketéknél ugyan ez. Külön vannak a törülközők, ágyneműk, farmer. De volt már olyan hogy a farmer mellé bedobáltam egy -két pár fekete zoknit. Semmi baja nem lett. Meg persze vannak a színes dolgok, megint egy kupacba. Én nagyon félek a mosástól (másfél éve költöztem külön a szüleimtől, addig anyukám mosott rám) hogy mi fog és mi nem. Pl a férjem narancssárga ingje tudom hogy nagyon fog, ezért volt már olyan hogy kézzel mostam ki.

Ha valamit hordok egyszer és még nem piszkos (felsők, nadrágok) akkor én is visszateszem a szekrénybe. Fehérneműt, zoknit csak egyszer hordok.

2009. okt. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!