A szintetikus anyagokat károsítja a mosószódával történő mosás illetve a nátrium-perkarbonáttal történő áztatás?
A mosószóda fehérítő és vízlágyító, erős tisztító hatású szer. Feloldja az odaégett szennyeződéseket az edényekről.
Kiválóan el lehet vele távolítani a sírköveken lerakódott algát, és a műkő balusztert is szép fehérré lehet vele varázsolni.
Előmosáshoz és fehérítéshez ajánlott.
Színes ruhákhoz, selyemhez, gyapjúhoz nem ajánlott.
A mosószódás mosásnál a szóda a szennyeződéseket oldatba viszi. Majd a mosás során ott is tartja . Ha a 40-60 fokos mosólúgból a centrifugázott szöveten még maradó lúg hirtelen hő sokk éri ( a hideg öblítővíz beáramlása ) a maradék lúgban lévő szennyeződés visszacsapódik a szövet felületére és ez okozza a szürkülést .
A mosóporokban ezt elkerülendő szennyeződésvivő anyagokat ( bentonit , CMC ) adagolnak , amelyek továbbra is oldatban tartják azokat .A mosóporok jelentős részében különben ugyanazzal a mosószódával találkozol ( pl. a Tomi-ban 30 %-ban a Bioponban 15-30 %-ban ) csak mellettük korszerűbb adalékanyagok is vannak .
A Na2CO3 károsítja pl. az elasztán szálakat ( Lycra ) , a szódás mosószereket csak pamut , len és keverékeikre érdemes használni .
Köszönöm!
"Ha a 40-60 fokos mosólúgból a centrifugázott szöveten még maradó lúg hirtelen hő sokk éri ( a hideg öblítővíz beáramlása ) a maradék lúgban lévő szennyeződés visszacsapódik a szövet felületére és ez okozza a szürkülést."
Amikor valaki csak mosószódával mos, hogyan tudja megakadályozni vagy kivédeni a szennyeződés visszacsapódását? Valami jó módszer van erre?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!