Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi semlegesítené a szagot?...

Mi semlegesítené a szagot? Mivel lehetne illatosítani?

Figyelt kérdés

Nem kertelek, kibököm a lényeget.

A hálószoba ajtaja éjszakára zárva van, mert több generáció lakik egymással és így van este egy kis magánélet.

Én általában 2-3 órával később fekszem, mint a férjem, de ő már alszik is.

Amikor belépek a szobába olyan irtózatos fingszag van, hogy arra nincsen szó. Talán a gyulai gyógyfürdő és a záptojás egyvelege, nem is tudom, de gyomorforgató, az már tuti.

Mit használhatnék illatosításra, szagtalanításra? Már annyi mindent kipróbáltam. Az elektromos illatosítóktól nagyon fáj a fejem, füstölő és gyertyaszerűség nem jöhet szóba. Valami olyan kéne, ami "csak" elfedi a szagot, hanem közömbösíti vagy mittudomén :S

Help!


2013. máj. 27. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a férjemet vinném el orvoshoz ebben az esetben, ugyanis nem normális, ha egy ember olyan szinten "ereget", hogy nem lehet tőle megmaradni. Olykor ez bárkivel előfordulhat, de ha rendszeres, mindennapos a dolog, akkor bizony ott valami baj van, amit jó lenne kideríteni.
2013. máj. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


nekem is rögtön az jutott eszembe, hogy van-e esetleg olyan emésztőszervrendszeri problémája a férjednek, amitől ilyen kellemetlen szagokat áraszt. Normál esetben egy egészség(esebb) étkezés után azért nem szokvényos a nagy büdösség.

Miket ebédel, vacsorázik?

Az illatosítás mellett esetleg az ételeken is elgondolkodnék. Rendszeresen fogyasztott bableves, töltött káposzta és más nehezen emészthető vagy nagyon nagymennyiségű ételek vacsorára biztosan okozhatnak ilyen problémát. Ezen az úton is érdemes elindulni.

Könnyebb vacsora, akkor talán ő is fittebben és nem büdösben várna téged- ez dupla haszon :)


Komolyra fordítva: esetleg a vizes helyiségek illatosítására szolgáló dolgok? olyan nem spray, nem elektromos illatosító jut eszembe, mint az a zselés formátum, amiről lehúzod a fóliát és odateszed a polcra. Ebből már vannak egészen kellemesek- olyan is, ami szagsemlegesítős, nemcsak elfedős.

Esetleg azok a kis zsacskós illatosítók, amiben ugyancsak zselés gyöngyök vannak? vagy a papírtasakos, amit pl. ruhák, fehérneműk közé is lehet tenni?


Esetleg még a levendula jöhet szóba, nemsokára itt a szezonja- elég sokáig tart az illata és egészséges is.


Ha nem tudsz szert tenni szárított növényre, akkor kis tálkában az ablaknál illóolajos párologtatás (nem gyertyával, csak simán), de akkor figyelj arra, hogy jó minőségű, egy fokkal lehet hogy drágább, de normális olajat vegyél.


Közeledik a nyár: megoldható esetleg az is, hogy résnyire nyitva maradjon egy szúnyoghálós ablak (esetleg odébb vinni az ágyat az ablaktól vagy egy vastagabb takaróval)- akkor jönne friss levegő.


Tudom, hogy nem túl kellemes téma, de én ezt mindenképpen felhoznám a férjemnek- legalább jelezd, hátha így ő is könnyebben odafigyel az étkezésére vagy jelzi, ha valami eü. problémája van, csak azt hitte, eddig ezt senki nem veszi észre.


Szép napot:

2013. máj. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!