Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy rakjam rá és hogyan...

Hogy rakjam rá és hogyan vágjam ki? A képek nem annyira jók

Figyelt kérdés
Egy szoknyát készítek és nem értek ahhoz hogy az anyagra hogy kell rakni és kivágni. [link] Szembehajtással készülő szoknya. Egy ilyen anyagból (Bal oldalt van a szeget rész. Azt hiszem a szeget rész ahol a nagy lyukak vannak kicsit rolytos.)-> [link] Szoknya háta(Három féleképpen felefktetve. Elejéből egy kell nem két részből van.)-> [link] [link] Ez meg az eleje amiből kettő kell vagyis középen kell össze varrni. [link] [link]
2013. máj. 12. 14:41
 1/6 A kérdező kommentje:

Ezt elrontottam: . Elejéből egy kell nem két részből van


Szóval a hátából kell egy és az elejéből kettő ami középen lesz össze varrva

2013. máj. 12. 14:42
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem látszik az egész anyag nem tudom hogy így is meg tudjátok mondani hogy az anyagot felfele vagy jobbra hajtsam? Azt tudom hogy össze kell hajtani és úgy rátenni.
2013. máj. 12. 15:03
 3/6 anonim ***** válasza:

A képek alapján nem lehet megmondani.

Úgy rakd rá az anyagra a szabásmintát, hogy szálirányban legyen.

2013. máj. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És hogyan hajtsam? Az úgy jó hogy felfelé? És akkor bal oldalt lesz a szeget rész. Vagy jobbra hajtsam és akkor jobbra lesz.
2013. máj. 12. 15:22
 5/6 A kérdező kommentje:
Ilyet találtam: A kiszabandó részek szabásmintáit mindig úgy fektessük fel az anyagra, hogy a szálirányt jelző nyíl párhuzamos legyen az anyag szövött szélével.
2013. máj. 12. 15:26
 6/6 anonim ***** válasza:

MINDIG szálirányban kell a szabásmintát az anyagra tenni. Úgy, hogy a derékrész legyen felfelé.

Ha összehajtott az anyagot úgy, hogy a szegett széle legyen egymáson, akkor lefelé megkapod a szálirányt.

Bár vannak olyan anyagok is, ahol nincs szálirány.

A hátát úgy szabd, hogy a közepe az összehajtásnál legyen.

Az elejét szabhatod két részből, de az anyag egymáson legyen.

A szabásminta nem a legjobb.

Az elején hozzáadták a hajtás részt. De a deréktól a hajtásig is kell 2-3 anyagot szabni. Ahol a hajtás kezdődik, ott vízszintesen be kell vágni.

Ha nem hagysz ráhagyást, akkor a szoknya eleje nem lesz szép.

Remélem, érthető, amit írtam.

2013. máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!