Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért büdös a pulcsim? Van...

Miért büdös a pulcsim? Van ötletetek, hogy mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Van egy pulcsim ami pár napja ki lett mosva, felvettem és éreztem, hogy valami rohadt büdös a nyaka, nem is tudom mihez hasonlítani de tényleg nagyon büdös. Tegnap megint ki lett mosva, reggelre megszáradt de még mindig büdös. Pont az orrom alatt. Mit csináljak vele?
2013. ápr. 4. 07:10
 1/9 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen pulcsim meg felsőm. Elég sokat hordtam őket és egy idő után ilyen poshadt szaga volt. Lehet egyszer bennmaradt a mosógépben, bebüdösödött és onnantól kezdve nem jött ki vagy nem tudom. De ugyanolyan büdös maradt, akárhányszor ki lett mosva:/
2013. ápr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a mosás előtt nem volt büdös, akkor valószínűleg nem lett rögtön kiteregetve, vagy nem lett jól kiteregetve, és bedohosodott.

Sajnos ez nem fog kijönni belőle.

2013. ápr. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ilyen tapasztalatom, ha megtömtem a mosógépet, bár akkor minden ruha büdös maradt. Mióta kevesebbet teszek bele, semmi gond velük.
2013. ápr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Takarítsátok ki a mosógépet, mert az is okozhatja! Mosás után azonnal teregessetek ki, lehetőleg meleg, száraz helyre. A pulcsidat mosd ki újra és a radiátorra tedd, ahol azonnal megszárad. Az öblítőbe tehettek egy kis ecetet, az is segíthet! Ne tömjétek meg a mosógépet. Nekünk ezek segítettek. Illetve, ha esetleg új az öblítő, akkor még az is lehet...mondjuk ha nem jó minőségű. De első körben (ha régen volt takarítva) akkor mossátok át az öblítő tartályt, meg ahol eléritek a mosógép részeit. Én úgy hívom, hogy ázott kutyaszag. Olyan szaguk lesz a ruháknak. Egyébként vannak olyan ruhák, amik különösen "hajlamosak" bebüdösödni...
2013. ápr. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mennyiben kapcsolódik ez a csaladi kapcsolatok témakörhoz???
2013. ápr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért van poshadt szaga mert zárt térben lassan szárad.

Ha lakásban szárítod a ruhákat akkor szellőztess sűrűn.

Én például csak akkor mosok, ha tudom, hogy utána legalább egy fél napig itthon leszek és tudok óránként szellőztetni.

Este nem mosok, mert éjszaka nyilván nem fogok felkelni szellőztetni :-))))))

2013. ápr. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi éjszaka szárítjuk úgy, hogy megy egész éjszaka a radiátor. Nem szellőztetünk. Szerintem a lényeg azon van, hogy a ruha gyorsan száradjon. Télen hiába engedném rá a hideg levegőt...
2013. ápr. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nemrég volt takarítva a mosógép, közvetlenül a radiátor előtt szokott lenni a szárító és ez pont azon az oldalon volt ami hozzáér a radiátorhoz, másodszor meg rá lett rakva. Nem értem...
2013. ápr. 5. 17:45
 9/9 anonim válasza:
Azt javaslom, hogy jó bő vízbe öblítsedd ki ne maradjon benne öblítő se ezután szódabikarbónás kézmeleg vízbe néhány órára áztasd be néhányszor nyomkod át. Én rendszeresen használom a háztartásban a szódabikarbónát, tisztításra lefolyók szagtalanítására. Tűzhely odaégett dolgok eltávolítására. Gyerköc büdös tornacipőjének mosására. Bió boltokba félkilós kilós kiszerelésben kapható a félkilóst én 290Ft veszem. Googl be beírod a felhasználását és meg fogsz lepődni milyen széleskörben hasznos.
2013. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!