Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosószódával miért szürkülnek...

Mosószódával miért szürkülnek a ruháim, és maradnak foltosak?

Figyelt kérdés

A fehérekhez csak azt használom, pedig jónak kéne lennie, nem? Foltot meg szinte sosem szedi ki. 40 fokon mosok, ritkán 60-on.

Milyen fehérítőt használtok, és hogyan?


2013. ápr. 3. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Most komolyan, szerinted feltalálták volna a mosószert, ha a mosószóda tökéletes megoldás lett volna a ruhák tisztítására? Folyékony Ariel mosószert használunk, és 40 fokon is tökéletesen tisztára mos mindent.
2013. ápr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sokmindent feltaláltak ami felesleges... :)
2013. ápr. 3. 23:29
 3/9 A kérdező kommentje:
amúgy fehérítős arielt használsz?
2013. ápr. 3. 23:30
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Valakinek anyagilag jó, hogy kitalálták ezt a bio-őrületet. A mosószóda nagyon jó volt a gyolcshoz, len és kendervászonhoz. Mert akkor csak azok voltak. Amióta a pamut és szintetikus szálakat "feltalálták" azokhoz találták fel a szintetikus mosószereket.
2013. ápr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Első vagyok. Színes ruhákhoz való mosószert használunk a fehér és a színes cuccokhoz is, nem szoktunk kétfélét venni.
2013. ápr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Én egy "hivatásos" mosodás kémikustól hallottam, hogy a mosószereknél az a lényeg, hogy váltogassuk őket ( mikor egyik elfogy, akkor váltsunk át másikra), mert mindegyik más összetevőkkel köti hozzá a szürkülést előidéző "koszt" a ruhákhoz. Én azóta váltogatom, és jól működik. Mi sem mosunk külön fehérítőssel, de a foltokat hosszú kísérletezés után a Lidl-ben kapható folttisztítóval mosom. Ha ebből +-ban egy picit löttyintek a fehérek mosásához, akkor gyönyörűek lesznek.
2013. ápr. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Színesekhez: Ariel color gél, Ariel color mosókapszula, Perwoll color gél, Lenor color gél


Fehérekhez: sok mindent kipróbáltunk már, Ariel fehérekhez való géljét, Persilt, stb...mindenféle "nagy márkákat"...egyik sem volt az igazi. Ekkor elkezdtünk kísérletezgetni a saját márkás termékekkel.


Fehérekhez évek óta használtuk a DM saját márkás DM Denkmit white sensation mosógélt. Nagyon jó, azt mondom majdnem tökéletes. De 1 hónapja megtaláltam az igazit. Lidl-ben kapható saját márkás Formil White gél. Most vakít az ágynemű, annyira fehér lett.

Persze ha por mosószerben gondolkodol, abba könnyű válogatni, azok jól fehérítenek. De gélbe nehéz megtalálni a jót, mert fehérítésre a gélek nem a legjobbak. De most megtaláltam, mint írtam a Lidl Formil White-ot. De a DM Denkmit White is nagyon jó, csak a Formil jobb :))

2013. ápr. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

Felejtsd el el a mosószódát, mert tönkreteszi a zoknik gumis részeit. Ez csak egy idióta új hóbort.

A mosószóda alapvetően nem ruhák mosására való.

A mosószóda fehérítő és vízlágyító, erős tisztító hatású szer. Feloldja az odaégett szennyeződéseket az edényekről.

Kiválóan el lehet vele távolítani a sírköveken lerakódott algát, és a műkő balusztert is szép fehérré lehet vele varázsolni.

2013. ápr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
A mosószódás mosásnál a szóda a szennyeződéseket oldatba viszi ,majd a mosás során ott is tartja . Ha a 40-60 fokos mosólúgból a centrifugázott szöveten még maradó lúg hirtelen hősokk éri ( a hideg öblítővíz beáramlása ) a maradék lúgban lévő szennyeződés visszacsapódik a szövet felületére és ez okozza a szürkülést . A mosóporokban ezt elkerülendő szennyeződésvivő anyagokat ( bentonit , CMC ) adagolnak , amelyek továbbra is oldatban tartják azokat .A mosóporok jelentős részében különben ugyanazzal a mosószódával találkozol ( pl. a Tomi-ban 30 %-ban a Bioponban 15-30 %-ban ) csak mellettük korszerűbb adalékanyagok is vannak . Igaza van az egyik hozzászólónak , mert a Na2CO3 károsítja pl. az elasztán szálakat ( Lycra ) , a szódás mosószereket csak pamut , len és keverékeikre érdemes használni . Fehérítőnek a hagyományos Hypo ( NaOCl ) a pamut-termékekre , az egyéb oxigéndonor vegyületeket tartalmazó fehérítők , pl. Vanish , Nátriumperoxid stb. a kényesebb ruhákra alkalmazható .
2013. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!