Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Panellakás takarítás agyrém!...

Panellakás takarítás agyrém! Mit tesztek a por ellen?

Figyelt kérdés
Egy hónapja költöztünk panelbe, szépen felújított lakás, a festés előtt a tapétát leportalanítottuk. Még a karnisokat is letöröltük, mindent. Mivel kisgyerek van, minden este felmosok. És minden este ott csücsülnek a FÉLTENYÉRNYI porcicák a sarokban, bútorok mentén. Minden másnap port törlök. Kezdek megőrülni!!! A bútorokon is akkora a por, amekkorát életemben nem láttam egy nap alatt összegyűlni. Portörléskor még az ajtókat, ablakkeretet is letörlöm, mindenhol ujjnyi vastag porréteg. Mit tegyek ellene? A gyerekszobában egész éjjel megy a légmosó, a miénkben is a párásító. Porszívózni hetente egyszer szoktam, azt kellene inkább mindennap a felmosás helyett? Beledöglök ennyi takarításba (hat hónapos terhes vagyok a kistesóval). Előre is köszönöm a tippeket.
2013. márc. 22. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell minden nap mindent.Be kell osztani.Ma ezt,holnap, azt.
2013. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 schocko ***** válasza:
63%
A szőnyegek és a többi szövet lehet a ludas. Felesleges a nagy csili-vili, a túlzott higéniával épp az ellenkezőjét éri el az ember. Nem szabad!!!! Ki kell alakulni az immunrendszernek és működésben is kell tartani azt! Ha így folytatod, tuti az allergia és az asztma.
2013. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát az a vicces, hogy házipor allergiám van. Szóval nem tehetem meg, hogy nem foglalkozom a porcicákkal. Az előző otthonunkban (téglalakás) hetente egyszer porszívóztam, heti egyszer töröltem port. Felmosni ott is mindennap felmostam, mert bent volt a babakocsi a lakásban és minden sarat bevittünk. Szóval nem szoktam túlzásba vinni a takarítást. De az azért durva, hogy megyek és szállnak a porcicák a lábam alatt!
2013. márc. 22. 20:24
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja, még azt elfelejtettem, hogy mindenhol laminált parketta van, a gyerekszobában van egy kis szőnyeg és a nappaliban egy kb. másfélszer kétméteres.
2013. márc. 22. 20:25
 5/16 anonim ***** válasza:

> Szóval nem szoktam túlzásba vinni a takarítást.

Ne is! Nem kell sterilszobában tartani a gyereket, mert nem fog rendesen kifejlődni az immunrendszere, nagyobb korában beteges lesz (például allergiás lesz a háziporra). Szóval egy kis kosz nem árt meg... Nem kell takarítani, csak ha valamivel nagyon nagy mocskot csináltok.


> A bútorokon is akkora a por, amekkorát életemben

> nem láttam egy nap alatt összegyűlni.

Ismerős...

10emeletes lakótelepi panelház, viszonylag nagy forgalmú út mellett, előszobában tapéta, szobákban régi padlószőnyegek. Minden héten takarítunk. 2nap után -főként a televízió, illetve az asztali számítógép környékén- akkora pormacskák vannak, hogy átharapják a cipőmet a kardfogukkal... Én is allergiás vagyok a porra, szóval tüsszögök rendesen. :(

2013. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálam is, nem tudtam vele semmit kezdeni. Csak "egyszerűsítettem" a lakást, polcokon nem lehetett csak maximum 1 dísz, hogy egy kézzel felemelem és a másikkal törlök, a gyerekszobába jó tárolót vettem, stb. Figyeltem a rendre, hogy ne hagyjunk elől semmit - igaz, ezt nem pici gyerek mellett, hanem amikor ovisok lettek és el tudták pakolni a saját játékaikat. Így lecsökkentettem a takarításra fordított időt, gyakorlatilag 20 perc alatt végeztem a lakással és csillogott.


Kiköltöztünk külföldre, ez vidéki tengerpart és itt is van por. 2 napja porszívóztam és ott látom a sarokban a portigrist (ez már nem cica).

2013. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Éppen azért vagy allergiás, mert túlzásba viszed a takarítást. A gyerekeid is allergiásak lesznek, ha állandón felmosol.

Nagyanyáink idejében nem volt pprszívó, a szobákat sem mosták fel naponta. Sőt, szalmazsákon aludtak. Még sem lett senki allergiás a porra.

2013. márc. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Majd a fűtési szezon végén már nem lesz ekkora por.
2013. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy hetente kétszer porszívózok, mert a legtöbb port úgy tudom felszedni, nem felmosással. Felmosni ritkábban szoktam, azt hetente, de kisgyerek mellett jó, ha többször van. Port is hetente kétszer törlök, bár többször is lehetne...
2013. márc. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tehát a felmosással csak elkened a port, porszívózz inkább gyakrabban!
2013. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!