Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagytakaritást mikor kezded?...

Nagytakaritást mikor kezded? Ilyenkor mit csinálsz és milyen sorrendben?

Figyelt kérdés
valami jó takaritási sorrendet irnátok?füzetbe szeretném leirni.
2009. szept. 16. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először a szobákban a szekrényeket kipakolom ,ecetes vízzel kimosom.A kivett dolgokat selejtezem és csak azt rakom vissza,ami megmarad.A ritkán használt asztalterítőket,stb,átmosom és kivasalva,műanyagzsákba csomagolva teszem vissza.

Azután az össszes ablakot,ajtót,mennyezeti és falilámpákat lemosom.

Ezután egyszerre csak egy szobát takarítok ki,a legbelsővel kezdem.Kiporszívózom,ha kell a szőnyegeket kitisztítom.Letörlöm a port a bútorokról.

A szobák után a konyha,éléskamra és a végén az előszoba jön.Utoljára a fürdőszoba és a WC.

A konyhában is kipakolom a szekrényeket,kimosom őket,az edényeket,poharakat átmosom,és úgy teszem vissza.Ugyanígy a kamrában is.Természetesen a csempét is lemosom.

2009. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1 díszterítők,faliterítők,függöny mosása,

2 felszedhető szőnyegek mosása,

3 pókhálózás vagy fal leseprése

4 virágok kádba állítása és lemosása

5 dísztárgyak,lámpák,csillár,ablak-ajtó lemosása

6 bútorleápolása,ablatisztítás,csempemosás

7 kád-wc kisúrolása

8 padlószőnyeg-kárpit tisztítás

9 mindenhol felmosok és száradás után mindent visszateszek a helyére persze amit kell kivasalva

2009. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Mennyire nagytakarítás :)? Én először minden lepakolok a polcokról, szekrényekről stb. a földre vagy egy asztalra. Az összes bútort elfordítom, hogy beférjek mögé a porszívóval, aztán felmosok. Minden üressé tett bútort letisztítok, amíg megszárad a padló, aztán vissza fordítom őket (minden apró cuccot, amit a földön találok egy dobozba dobálok). Leporolom a kacatokat és vissza hordom a helyükre. Összeszedem a függönyöket, szőnyegeket és a szoba közepén jól kirázom, ezután felporszívózok és felmosok mindenhol. Amíg szárad, elintézem a fürdőszobát, én inkább a káddal kezdem, több vele a munka :P. Utána a WC, a csap, aztán a csempe, tükrök, végül itt is felmosok. Ilyenkorra bőven felszárad a többi hely és már csak az ablakokat tisztítom meg. Konyha.. na a konyha az.. azt nem bírom. Az nem az én dolgom takarítani :D

Hú, remélem nem hagytam ki semmit, ha mégis remélem legalább 1 tippet tudtam adni :o

2009. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Először a függönyöket, szőnyegeket, stb levenni/kivinni a házból.a szekrényeket is kivinni, az apró ,cuccokat az ágyra felrakni.ekkor kezdődhet a porszivózás, közben kint/persze egy plusz erő/ kiporolja a szőnyegeket. mielőtt nekifogunk a porszivózásnak, kimossuk a függönyöket.Ha a szőnyegek nagyon mocskosak, ecetes/mosószeres vizel le is lehet mosni, utánna vizzel letisztálni. Mikor megvagyunk a porszivózással, feltöröljük a padlót. Mig a padló szárad, a szekrényeket is megtisztitjuk és leszedjük a pókhálókat. Azután lehet ablakot mosni. És ne feletkezzünk meg a portörlésről sem. Ez a legelső.
2010. máj. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!