Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elég ha kirakom szellőzni,...

Elég ha kirakom szellőzni, vagy kénytelen leszek újra kimosni?

Figyelt kérdés

4-en lakunk egy házszám alatt, de csak 3-an egy házban. Egy kisebb házban lakik a 4. fő, elég nagy dohányos. Most behozta pár ruháját, hogy ki kéne mosni (nincs saját mosógépe, csak külön háztartásban él). Gondoltam jó, kimosom, úgy is van pár hasonló színű ruha a szennyesünkbe.

Írtó büdös volt a ruhája, de mondom ha sok mosóport és sok öblítőt (max-ig mindkettő) rakok, akkor biztos kimegy. Hát, most szedtem ki a ruhákat, és most átvette minden ruha azt a bűzt. Ha ebbe kéne lennem, tuti összehánynám magam. Most kiterítettem őket kintre, hátha a friss levegő elveszi ezt a bűzt belőle.

Vajon sikerülhet, vagy mindegy, mert úgy is büdös marad és moshatom ki megint?


2013. márc. 1. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
ezt már ba.. vagyis moshatod :)
2013. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mosd ki újra. Az a legbiztosabb. Legközelebb meg legalább nem fogod más ruháival összemosni a tiéteket!
2013. márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jobb ha újra kimosod, mert oké hogy a friss levegő meg minden de az csak részben viszi ki a szagát, tehát nyomokban érezni fogod majd. Javaslom azt hogy ne tömd tele a mosógépet, lényeg hogy ne álljon mosásnál annyira össze. így jobban át tudja öblíteni a gép, igaz hogy ez kb a pazarlással egyenlő, de az a cél hogy a szag kijöjjön. Meg javaslom hogy több öblítőt tegyél a gépbe.

Régen én is mostam ki olyan ruhákat ami bűzlött a füsttől, igaz nem a cigi füstjétől, és azokra 2x annyi öblítőt tettem, plusz nem csak a tartályba öntöttem, bele hanem rá a ruhákra bele a dobba. Az kihozta belőlük.

2013. márc. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én ilyenkor úgy szoktam, hogy előmosásra teszem be a gépet, igaz, hogy a mosóporral is meg az energiával is pazarolsz, de nem lesz büdös a ruha. Legközelebb már okosabb leszel, és nem teszed össze a sajátodat más ruháival.

Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy beteszed símán csak egy öblítés programra. Nem kell újból átmosni az egészet.

2013. márc. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én kiteríteném,megvárnám,amíg kiszellőzik és megszárad,utána pedig újra kimosnám...
2013. márc. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
fújd át légfrissítővel a pi**ába
2013. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Igazából anyukám is azt mondta, hogy hagyjam kint levegőzni, és utána ha megszáradt mossam ki, ha még büdös. Úgyhogy még mindig kint van, most süt a nap is, remélem ennyi idő alatt kiszellőzik, bár ha nem, akkor kimosom újra. Mondjuk ha rajtam múlik én már kimostam volna újra, de hát anya..
2013. márc. 2. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!