Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Bepenészedett takaróból és...

Bepenészedett takaróból és gyapjúból hogy szedjem ki a penészt? Többi lent

Figyelt kérdés

Voltam olyan lángész, hogy a fürdőszobába csináltam szárazdunsztot.

A ruhák felszívták a vizet, és bepenészedtek.

A hab a tortán, hogy a gyapjú takaró is.


A sima ruhákat már kimostam domestos-szal, de az ugye gombát nem öl, csak baktériumot...


És a gyapjút hogy tisztíthatnám ki?

Azt csak hideg vízben szabad mosni, ugye?

Ha a kádba öntök hideg vizet meg mosószert és kicsit áttunkolom, azzal még nem ártok ugye? öblítő is mehet rá? És domestos?



Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!


Egy életre elment a kedvem a lekvárfőzéstől... (még a botmixerem is tönkrement a birstől:()


2013. jan. 25. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Jó a Domestos a penész ellen, mert hypó van benne.

De a gyapjú takaróra eszedbe ne jusson önteni!! Sem mosószert, sem pedig öblítőt! Gyapjút csak semleges mosószerrel szabad mosni.


Szerintem inkább vidd tisztítóba. A többi ruhának elég a domestosos mosás.


És ne gondold, hogy a lekvárral van baj. Egyszerűen nem a fürdőbe kellett volna dunsztot csinálni, vagy ha mégis, akkor szellőztetni :)

2013. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kalmj ***** válasza:
Klóros áztatás szerintem.
2013. jan. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


Egyelőre kitettem a hóra, hátha fagypont alatt elpusztulnak.

Utána megpróbálom klórral!:)

2013. jan. 25. 21:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a gomba elpusztul, a nyoma ottmarad. Tehát a klóros dolgokkal nem vagy beljebb. Tisztító lesz a végállomás.....
2013. jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, de legalább tovább terjeszkedni nem tud.

És gondoltam, a halott sejteket már könnyebb eltávolítani, talán nem is árasztanak majd ilyen erős dohszagot...

2013. jan. 27. 00:01
 6/8 kalmj ***** válasza:
A klór fehérít is.
2013. jan. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha látszik a penészfolt , akkor kezeld a gyapjú és hernyóselyemre is ajánlott ammónium-hidroxid (szalmiákszesz)és zsíralkohol-szulfát ( ultra por ) keverékével , utána mosd ki max 40 fokos vízben,mosógépben gyapjú-programmal , vagy nyomkodással . A gyapjúra nem ajánlom a domestos-t mert hatóanyaga a nátriumhipoklorit azt károsítja . De a házi lekvárnál nincs jobb !
2013. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöööm!!!:)

Bárcsak már én is így tudnám a kémiát...:D főleg a biokémiát...:P

2013. jan. 29. 22:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!