Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen cérnát érdemes venni a...

Milyen cérnát érdemes venni a singer márkájú varrógépemhez?

Figyelt kérdés

A varrógépem rossz minőségű céenával szorúl ugrál minden baja van.A rötexben vettem műszálas cérnát db 350ft volt.És nagyon rosszak szorúl brozalmasan!

Van 2db jó mínőségű cérnám azzal tökéletesen varr de azt ahol vettem sajnos be zártak.

Milyen márkájú cérnát érdemes venni? Mert amit a rötexben vettem látszik a cérnán hogy egyikhelyen vastagabb mint a máshol kisebb csomók is vannak rajta itt ott.



2013. jan. 24. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha szorul a fonal,ugrál a gép, akkor a gépbeállítás rossz. A felső szál lehet szoros. De lehet, hogy a tű van rosszul belehelyezve.

Ha gépcérnát veszel, annak nem szabad szakadni.

2013. jan. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hazai gyártású ( Coats Hungary ) varrócérnák ( Astra , Epic , Gral stb.)elég jó minőségűek , és nem a cérna szintetikus-szál tartalmától függ annak minősége. Ugyancsak jó minőségű volt a Trident és Moon cérna is . A távol keleti (kínai) cérnákra jellemző a vastaghelyek számának fokozottab megléte . Figyelj a cérna finomsági számára is , mert a vastagabb cérna elakadhat a hurokképzéskor . Általánosan elmondható , hogy 100-as 120-as finomsági számú cérnát érdemes venni az otthoni varráshoz .
2013. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2013. jan. 30. 00:22
 4/5 anonim ***** válasza:

utolsó hozzászóló jól mondja, a 100-120-as cérna teljesen megfelel szinte mindenhez, én pl leggyakrabban Tridentet használok, de gyakorlatilag a jó beállításon múlik minden, és ezt simán ki lehet kísérletezni, még kevés gyakorlattal is... nagyon fontos, hogy a tűhöz passzoljon a cérnavastagság - persze van tűréshatár bőven, de nagyjából stimmelnie kell, különben össze-vissza hurkolja majd a cérnát alul, de varrni azt nem tudsz majd -, és ugyanilyen fontos még az is, hogy a felső és az alsó szál vastagsága is nagyjából ugyanolyan legyen; és figyelni kell még a szálfeszességre, amit egy kis próbavarrással ellenőrizhetsz - se az alsó, se a felső ne legyen túl szorosra állítva a másikhoz képest, mert akkor kapsz szép, egyenletes varratot.


nekem a cérnaminősíggel még nem volt bajom, a kínai cérnánál sem találtam se göböket, se szálvastagodást, stzépen lehet varrni azokkal is - én pl lockoláshoz használom ezeket az olcsóbb cérnákat, mert az ugye nyeli a cérnát rendesen -, itt is két fontos dolog van, a már említett helyes tűméret kiválasztása, valamint sima háztartási gépeknél az alsó és felső cérna egyező vastagsága, és akkor ezekkel se lesz gond.

2014. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"cérnaminősíggel" lol, ez kssé népiesre sikeredett xDD szal javítok, természetesen minőséget akartam írni, és annyit még hozzátennék az előbbiekhez, hogy az Aldiban lehet időszakosan 2500 m-es, overlockhoz való 100% poliészter, minőségi varrócérnákat, 499 Ft-os darabáron, ami nagyon-nagyon megéri az árát, mert egyenletesen jó minőségű, és háztartási varrógépekhez is kiválóan használható, nekem nagyon bevált...
2014. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!