Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Molylepke a szobámban is...

Molylepke a szobámban is vannak néhányan mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
ugymondva egész lakásban vannak,tegnap este is volt,konyhába 1de azóta nem láttam,amikor este lefekszek mindig +szoktam nézni van-e molylepke nagyon idegesitő,kamrába is szokott lenni ha bemegyek és látom
2009. aug. 9. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
sztem a naftalin golyócskák segítenek próbáltad már?
2009. aug. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem probáltam ki
2009. aug. 9. 12:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Van élelmiszermoly meg ruhamoly. Ruhamoly ellen levendulát szoktak a szekrénybe tenni. Élelmiszermoly lisztben, darában szokott petézni, el tud szaporodni a konyhában, kamrában. Először is takaríts ki a lisztfélék körül (zacskó nincs-e kifolyva?)és illatszerboltban kapható bio molycsapda: háromszög alakúra kinyitható ragacsos papír, a szaga vonzza a molyokat és beleragadnak.
2009. aug. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
levendula jó rá...
2009. aug. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A molyokat ruhásszekrényünktől, gardróbunktól a levendula mellett a gézzsákba helyezett, megszárított ürömlevél is távol tartja, de ugyancsak elriasztja őket a gyűszűvirág, a fahéj, a fekete bors és az ibolyagyökér porának egyenlő arányú keveréke is. Az is hatékony módszer, ha a ruhák közé szárított narancshéj darabokat teszünk.

Ha már találtunk a lakásban molylepkét, akkor alaposan tisztítsuk ki a szekrényt, fiókot. Porszívózzuk át, majd ronggyal alaposan töröljük ki a sarkokat is, hogy megszabaduljunk a petéktől is.

Ha ruhán találjuk a jeleket (jellegzetes rágás-nyomok), akkor mossuk ki, majd lógassuk a napra. A molyos ruhát ugyancsak betehetjük rövidebb időre a fagyasztóba. Mind a két módszer megöli a lárvákat és petéket egyaránt.

Végül, ha a szőnyegünkben észlelünk molykárt, borítsunk rá vizes ruhát és forró vasalóval gőzöljük át. A forró gőztől a peték elpusztulnak.

2009. aug. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!