Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosódió, mosószóda, mosószappa...

Mosódió, mosószóda, mosószappan, szerintetek legalább annyira jól kihozza a koszos ruhákból a koszt, szennyeződéseket, mint egy igazán jó mosószer+öblítő?

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 17:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

előző vagyok

A mosódió nem fehérít, kell hozzá valami sót venni, nemtom a nevét.

S a kínaiba tényleg hamisítottat árulnak, sőt ha túl olcsó, akkor gyanus.

2012. szept. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
79%
A "régi bigyók" igen is tökéletesek voltak, nem is tudom, hogy lehet olyat mondani, hogy nem. Ha józan ésszel gondolkodnának az emberek akkor nem írnának ilyen butaságokat. Miért ne lettek volna jók? Abban az időben nem ilyen könnyen mosható, vasalható, gyűrődésmentes anyagokból készült ruhákban jártak az emberek, persze volt köztük egy-két finomabb darab is, hanem java részt vászon anyagúakba, mégis erre is, arra is alkalmasak voltak ezek a szerek. Nem is volt ennyi, sőt szerintem szinte egyáltalán nem volt bőrproblémás ember, ha igen akkor nem a mosószerektől és az öblítőktől. Csak szét kellene nézni a világban, minden szintetikus úton, laboratóriumban állítanak elő, utánozva az eredeti anyagot, a válasz pedig itt van egy kérdésre, azért használ a MA embere bolti mosóport és öblítőt, fehérítőt, zsíroldót és fel sem lehet sorolni mi mindent, mert a MA embere kényelmes, ha van ideje, ha nincs, ráadásul minden reklám, jelenjen az meg bárhol, azt sugallja, hogy semmit sem érsz, ha nem ezeket a sz@rokat veszed meg, mert attól vagy valaki, ha a Te általad használt dolgok még a TV-ben és az újságok oldalain is szerepelnek. Hogy még mi viszi rá az embert arra, hogy ezekkel a természetre és önmagára nézve is kíméletes dolgokkal mosson, tisztítson, tisztálkodjon?? A válasz benne van a a kérdésben. Egyáltalán nem mindegy, hogy mi folyik ki a csöveken és hála ének vannak olyanok, akik fel sem tennének ilyen kérdést, mert magától értetődik számukra, hogy ha egy tollvonással megtehetik, akkor kímélik magukat, az egészségüket és a természetet egyaránt. Ehhez nem kell olyan nagyon sötét "zöldnek" lenni, amit érthetünk szó szerint is. A legfontosabb amiért pedig KITALÁLTÁK a mosóporokat és tisztítószereket stb-ket pedig azt hittem teljesen egyértelmű. Nem azért történt, mert a régi, jól bevált dolgokról kiderült, hogy rossz. Egyszerűen gazdasági szempontból kezdve onnan, mikor egyre több nő ment dolgozni, egyre több háztartásban felejthették el a kézzel mosást és hódított magának teret a mosógép, majd rájöttek, hogy ha agybafőbe reklámoznak valamit, akkor nagyon, de nagyon sok hülye lesz aki megveszi, hogy elmondhassa magáról, hogy ő is azt használja és így szépen az olajnagyhatalmakat etethetjük, pénzelhetjük, mert minden, de minden a kőolaj körül forog. A mosópor, a benne található illatanyag, a színezék, épp így az öblítőnél, a zsíroldónál, a rúzsnál amit amúgy 50 % - ban lenyalunk, a dezodor és az amit megeszünk!!!! Fel sem lehet sorolni. Remélem kielégítő válasz volt, ezek miatt, a megfontolt tudatos háziasszony a lehetőségeihez mérten megpróbálkozik az igen is régen jól bevált dolgokkal, én pedig csak kitartást kívánok mindenkinek a kísérletezgetéshez. A legtökéletesebb megoldás visszatérni ezekhez, vagy legalább is valamiféle kímélőbb alternatívát kitapasztalni. Az egyszerűbb mindig jobb, ez így volt mindig is!
2012. okt. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
83%
Én mosószódát ( 100 forintos boltban 300 Ft/kg) és nátrium-perkarbonátot (bioboltban 670 és 1000 Ft/ 0,5 kg ) használok. Meg vagyok vele elégedve. A nátrium-perkarbonátot áztatáskor hideg vízben kell feloldani, és legalább egy éjszakán át hagyni kell hatni. A világoszöld melegítőmből a "belegyógyult" kávéfoltot gyönyörűen kiszedte. Igaz kétszer kellett ezt a műveletet elvégezni. Előtte mostam Ariellel, Vanish-sel, 60 majd 90 fokon, semmi haszna nem volt, pontosan ugyanolyan maradt, mint előtte.
2012. nov. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%
Mosószóda, mosószappan oké, de a mosódió szerintem tragédia. 4-szer próbáltam átállni rá (minden alkalommal máshonnan vettem), és mindannyiszor magamat hibáztattam, hogy elhiszem, hogy szépen mos. NEM MOS SZÉPEN. Spórolni se igen lehet vele szerintem. A vele 1 árkategóriás mosószerek is szebben mosnak. Ha valaki allergiás a vegyszerekre, annak oké, megértem. De akinek nincs rá indoka, szerintem önsanyargatás. Akkor már inkább mosószappan (esetleg mosógélnek főzve)...
2013. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Azóta kipróbáltam, és megmondom őszintén nem vagyok megelégedve a mosódióval. Olyan mintha ki sem mosná rendesen a ruhákat...a mosószódával és a mosószappannal semmi gondom, de visszatértem a rendes mosógélhez és öblítőhöz. Így már tisztának , frissnek és kellemes illatúnak érzem a ruháinkat.

2013. jún. 7. 20:20
 16/16 anonim ***** válasza:
A mososzappan akkor jó, ha kézzel mosok olyat, ami nem kényes. Pl zokni, fehérnemű. Nagyon jól tisztít.
2014. aug. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!