Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit (és hogyan) használjak...

Mit (és hogyan) használjak kuka szagtalanítására?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja elvállaltam egy ötemeletes bérház lépcsőházának takarítását, és állandó gond a kukákból áradó állandó kellemes illat. Hogyan, és mivel lehet ezt megelőzni? Örülnék, ha megírnátok azt is, hogy hol tudok a megoldást hozó szerhez hozzájutni...
2012. aug. 4. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mi Hypót használunk,ez a legolcsóbb,és a leghatásosabb is,
2012. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
en kihivnam a kukamosot ha a tarsashaz adna ra penzt! [link]
2012. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk hetente háromszor elviszik a szemetet,hetente kétszer mossa ki hipoval a takarítónéni a kukákat,felmossa azt a kis helységet,és néha a falat is lemossa hipoval.
2012. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Hipora szavazok
2012. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mivel elég undorító és mocskos munka, vannak lakóközösségek, ahol ezt úgy oldották meg, hogy a közös költség terhére vesznek akkora kukazsákot, amivel kibélelik, és a szemetet azzal együtt viszik el a kukások.

Az is igaz, hogy ezeken a helyeken nincs külön lépcsőház-takarító, hanem a közös helyiségek takarítását a lakók beosztják egymás között, heti váltással. Tehát saját magukat mentik meg a nem éppen szívderítő munkától, a megtakarított takarítónői munkabérből pedig futja a fekete zsákokra.

2012. aug. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindannyiótoknak megköszönöm a választ, amelyek annyira egységesek, és tényleg engem igazolnak aminek nagyon örülök. Az a helyzet sajnos, hogy a házban kapásból nem működne az (amit egyébként nem csak itthon, hanem Németországban is tapasztaltam), hogy mindenki csinálná egy hétig (vagy max. maga előtt megcsinálná), egyszerűen sajnos alig 8 perccel azután, hogy végeztem, quasi meg sem várják azt, hogy megszáradjon, ugyanúgy néz ki minden, mintha két éve nem takarított senki. Van egy "munkaköri leírás", ami a kukák takarítását havi feladatnak írja elő (és meg kell mondjam, egy ilyen nyáron mint az idei olyan bűzt árasztanak a kukák, hogy csak a jóisten tudja mit hajigálnak bele), ami önmagában nem is olyan tragikus, ha folyamatosan tudom csinálni akkor megkönnyítem a magam dolgát, mert van úgy, hogy a szag miatt három hónapig sem kéne csinálnom - egyszerűen csak amióta kihalt a régi gárda a házban, irgalmatlan hogy 20 lakóból 17-et nem ismerek, rengeteg a bérlő és az új lakó, s isten tudja hol örököltek egy költözéshez, de azt gondolják, hogy azért, mert valaki - kényszerből - bevállalja ezt a munkát, akkor az vagy csicska, vagy házmester és pokoli, mit hagynak maguk után. Önmagában engem is "ment" valahol a munka az eltespedéstől, s ez csak egy nagyon bosszantó, megoldásra váró kérdés volt számomra. Először nekem is a hypo ötlete ugrott be, ezek szerint helyesen, az pedig már egy másik kérdés, hogy ki kell írnom az olvasni tudóknak, hogy várják már meg amíg megszárad... Tényleg, nagyon szépen köszönöm a segítséget, jó pihenést mindenkinek!! (Éppen a zsákok használata miatt szeretném szagtalanítani, ez megkönnyítene sok mindent - remélem még az idén eljutok idáig!) :o)
2012. aug. 5. 08:49
 7/10 anonim ***** válasza:
A hypónál talán olcsóbb megoldás a nagyobb kiszerelésű klórmész...
2012. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam a klórmészre is, de - nagyon röstellem a dolgot - úgy kb 4 évvel ezelőttig nem volt gondom ilyesmire, és meg kell kérdezzem: hol tudok klórmeszet beszerezni? (kellene egyébként is, sok mindenre...)
2012. aug. 7. 08:57
 9/10 Trenka Tibor válasza:

A legnagyobb probléma, nem csak a közösségi, de egyéni

kukák higiéniája. Albérlő vagyok, de a házi úr a saját

hulladékait is az én bérleményem szemetesébe pakolja.

Ez tartalmaz építési sittet, és egyéb szerves

hulladékot. Saját szemetem alig fér el. A minap ürített

kuka, oltári dögszaggal rendelkezik. Olyan mint a disznó trágya. Ennyit a közösségi kukáról.

Megoldás a fertőtlenítésre, 20%-os klórmeszes oldat!

Szódabikarbóna, teafa olaj meg egyéb kókányolás mit sem ér, csak a pénztárca bánja.

Ha ésszel használjuk, forróvizes klórmeszes oldat a megoldás. Ipari nagynyomású gőztisztító is megoldás, de

ezt kevesen engedhetik meg maguknak.

Forróvíz és klórmész, mi kell ennél egyszerűbb a kukának!

2018. szept. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Trenka Tibor válasza:

Bocs majdnem elfelejtettem, a káliszappan oldatot.

Kenőszappankén alkalmazzák a szobafestők. Opálsárga

színű, krémes, lúgos kémhatású, zselészerű anyag.

Szappanszagú, zsírtalanító és fertőtlenítő gél.

Permetszerként, gomba, rovar, baktérium ölő szerként

használják iparban és mezőgazdaságban.

Beszerzése és használata egyszerű. Környezetkárosítása

minimális, egészségügyi várakozási idő szinte nulla.

A forróvizes oldata a legmakacsabb koszt is oldja,

és illata sem rossz. Enyhe föld illatú, nem hipó szagú.

2018. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!