Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti milyen gyakran szoktatok...

Ti milyen gyakran szoktatok takarítani?

Figyelt kérdés
A családom egy kicsi kupis és nem tanultam meg hogy mit milyen gyakran kell. Ilyesmire gondolok hogy ablakmosás, polcok és szekrények törölgetése, ajtó lemosása, pókhálózás, felmosás, sepregetés, rendrakás, fürdőszobai és konyhai csempe lemosása, ágyneműhuzat csere, ilyenek. Milyen gyakran szoktátok?
2012. júl. 16. 22:53
 1/9 zkriszti3 ***** válasza:
74%
Változó ! Ablakmosás nálunk elég ritka, kb. 3 havonta. Polcok törlése hetente, ajtóké ha koszos, de hetente biztosan kell. Felmosás minden nap, amit a sepregetés előz meg. Minden nap akár többször is rendet kell rakni nálunk. A fürdő csempéjét nem takarítom olyan sűrűn mint a konyhait, amit minden főzés után lemosunk ha kell, de 2- 3 naponta biztosan.Az ágyneműcsere télen legkésőbb 3 hetenként van , nyáron akár 3 naponta is.Mindig a család mérete, gyereklétszám és kor függvénye. Csak egy átlagot adtam meg.
2012. júl. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk jár a takarítónő kétnaponta. Havonta egyszer nagytakarít.
2012. júl. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ablakpucolás maximum 3 havonta. (Persze, mivel egyedül csinálom, nem tudom megtenni minden hónapban, ami pedig jó lenne.)

Portalanítás mindig a porszívózás után/előtt van. Előtte jobb, de van, amit csak utána veszek észre. Ezt nem árt hetente kétszer megcsinálni, ha nincs segítséged, heti egyszer is elég. Ezek után jöhet a felmosás. Én akkor mosok fel, ha ragad a padló, vagy kiömlött valami, látom, hogy koszos, szóval ez változó.

A csempelemosás nálam valahogy kimarad. Vagyis a látható lerakódásokkor teszem meg.

Ágyneműcsere igény szerint. Én erre nagyon nem vagyok igényes, szóval passzolnék a válaszadással.

Pókhálót a meglátás pillanatában kell eltüntetni. :)

2012. júl. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Vegyszerek szempontjából, mit használtok a konyhai és a fürdőszobai csempe lemosására? A polcokat és szekrényeket mivel szoktátok? Valamint mosdókagyló, ilyesmi? A gázbojlert mivel takarítsam le?
2012. júl. 16. 23:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha látom hogy valami koszos. Nagytakarításokat sosem rendezek, olyat se hogy órákig takarítok. Ha koszos az ablak és porszívózni is kéne, ma porszívózok, holnap ablakozok. Nem kell dzsuvában élni, de bele se kell szakadni a takarításba...
2012. júl. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor koszos valami. A konyhát mindennp felmosom főzés után, a fürdőszobát,WC-t mindennap. A többi helyiséget,amikor időm van rá. Nagytakarítást soha nem csinálok,mert folyamatosan takarítok.

A csempéket,fürdőkádat,csapokat,szőnyegeket,kárpitos bútorokat,ablakokat stb. csak ecettel takarítom. Nem vegyszer,nem szennyezi a környezetet és hatásosabb is azoknál.

2012. júl. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyan így vagyok én is!


Én azt csináltam, hogy leírtam kis cetlikre, (vagy post-it-ekre) minden kis munkát, a mosogatástól elkezdve az ablak pucolásig. Mindent!

Majd ezeket elrendeztem:

Mindennapi

2-3 napi

Heti

3-4 heti leosztásban!

Minden nap csak egy helységet takarítok ki úgy, hogy ha valaki bejön ne azt lássa, hogy poros a szekrényeken a polc, vagy nincs felporszívózva!

A minden napos dolgokat, mindig elvégzem, nálam 5 helység van (előszoba, 2 háló, fürdő konyha). Ezeket mindig vendég késszé varázsolom, minden nap, nem több mint 1 óra az egész. Erre jön az éppen aktuális feladat.

Csináltam kis táblázatot, ami a hűtőn fityeg, így mindig látom.

Egy műanyag irattartóba tettem, így ki tudom pipálni azt amit megcsináltam, a nap végén pedig letörölni!


Remélem érthető... Nekem bevált! Ha érdekel bővebben írj privátot!

2012. júl. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Sokmindentől függ a takaritás. Hányan laktok, mekkora lakásban, mennyire figyeltek oda a rendre...

Én kb állandóan takarítok ha itthon vagyok, de vigyázunk is a rendre igy kb egy nagyobb takarítást (porszívózás,felmosás,portörlést,wc,fürdő,konyha kitakarítását) kb másfél óra alatt megcsinálom. Ablakot igy nyáron egy hónapba 1x mosok, de 5 ablakunk van, és ez nem a régi fajta dubla üveges hanem az új így pikk pakk lemosom. 1 szobás, nappalis, konyhás,fürdőszobás lakásban lakunk a párommal és a kislányunkal. alapjába véve mindig makulátlan rend van már csak a pici miatt is.

2012. júl. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mindennap rendrakás porszívózás felmosás + épp ami szügséges
2012. júl. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!