Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran kell takarítani...

Milyen gyakran kell takarítani? Mi az amit gyakran kell csinálni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
olyan gyakran hogy mindig rend és tisztaság legyen, ne legyen por, ne legyenek koszosak a csapok, a padló stb.. én minden nap letörölgetem a csapokat, nagyjából rendet teszek minden másnap porszívózok.
2011. nov. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

:D

És mindezt hogyan érkezel megcsinálni naponta, kétnaponta, ha még közben munkahelyen dolgozol is?

2011. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor dolgoztam (most gyeden vagyok, többet vagyunk itthon és így takarítani is sűrűbben kell) heti egyszer porszívóztam és akkor fel is töröltem, fürdő és wc takarítás is ekkor volt. Mosás heti 2-3 alkalommal volt. Mosogatni meg persze mindennap. Én a függönyöket és az ablakot évente kb. 2-szer takarítom csak le.
2011. nov. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
csapok letörlése kb 5 perc, porszívózás (mivel sosincs nagy por mert gyakran csinálom, ezért az is kb 10-15perc. napi 15-20 percem meg simán van munka, gyerekek és sport mellett is.
2011. nov. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Értelmetlen kétnaponta porszívózni. Nem kell a lakásban patika tisztaság. Naponta sem kell feltétlen port törölni. A túlzott higiénia többet ért,mint használ,még a kis babáknak is.

Mosogatni kell mindennap, a WC-t,fürdőszobát takarítani. Másutt csak arra kel figyelni,hogy ne legyen rendetlenség és kosz. Ablakot,függönyt elég évente 2-3 -szor mosni.

2011. nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, milyen a lakás. Sokáig én is azt vallottam, amit az előttem szóló, aztán olyan lakásba költöztem, ahol ha nem porszívózok fel minden áldott nap, akkor állnak a porcicák a sarokban. Ezért minden nap megcsinálom.

Alapvetően azt kell gyakran csinálni, amit fontosnak érzel, hogy minél jobban meg legyen csinálva. Nekem ilyen a mosogatás, a porszívózás és a mosás.

2011. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kinek mi az igénye a higiéniára,attól függ mihez van szokva,miben érzi jól (még magát).Én nagyon finnyás vagyok,naponta biztos h felporszívózok,van h kétszer is,kétnaponta felmosok,letörlöm a port,kitakarítom a fürdőt,wct.Ennél kevesebbe rosszul érzem magam.A tárgyak legfőbb ellensége a kosz,az tudja leginkább tönkretenni az újszerűségét.Minap egy 6 éves szőnyeget adtam el teljesen újszerűen,mintha 1 hete raktuk volna le,pedig napi használat alatt volt.

Nagytakarítás évente csak néhányszor van,pl. kétszer.

Van aki úgy is elvan,hogy 1 hetes szemétréteg van a szőnyegen,és ezt nem rosszallásból írom,abszolút egyénfüggő.

2011. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
külföldön nagyvárosban lakunk, a központban. itt 2 nap alatt nagy por lesz szóval muszáj porszívóznom. nem vagyok tisztaságmániás nem azért csinálom. plusz hozzáteszem hogy nincs sperűm és ki nem állhatom ha esetleg morzsás a konyha, tehát ezért is kell. de nekem ez nem megerőltető hamar megvan.
2011. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fanta ***** válasza:
csak olyan gyakran,ameddig jól érzed magad a bőrödben.Ha látod,hogy poros a szekrény?Töröld le!Ha piszok van a szőnyegen?Porszívózd fel!Komfortérzés kérdése.Én takarítónő vagyok,de nem nyalom naponta a lakást,hetente egyszer mindenképp megteszem.a munkahelyen is csak azt takarítom le,amit látok,hogy piszkos.Wc-t mindennap kell,10 ember jár oda naponta többször,ott kell.
2011. nov. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!