Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosás, ruhakeményítés, vasalás...

82reni kérdése:

Mosás, ruhakeményítés, vasalás, szőnyegtisztítás, mosogatás -régi módszerek, szerek, és modern változataik; modern eszközökhöz (pl. mosogatógép) mit használtok?

Figyelt kérdés

Érekelne ruhát mivel keményítetek, ebben nincs tapasztalatom. Milyen hatása lesz?

Milyen régi módszerek, tisztítószerek maradtak használatban nálatok máig a háztartásotokban?

Én a mosás terén a mosószódával, per-karbonáttal, marhaepe és mosószappannal kapcsolatban tudok nyilatkozni, szóda-bikarbónával, de éredkelne pl. az ecet. Mit, mire, hogy használtok?

Van valaki aki a mosogatógépbe esetleg nem tablettákat és bolti mosogatószereket tesz, ismertek a gépnek is biztonságos szert?



2012. jún. 4. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Keményítés: mindenképp valamilyen folyékony keményítővel, szerintem a Müllerben találod a legnagyobb kínálatot.

Jó tartású, "ropogós" lesz tőle a textil.


Régi módszerből rengeteg van. Talán azt tartanám a legfontosabbnak, hogy pl. a mosásra is időt és figyelmet kell szánni. Nem elég bele vágin a ruhákat a gépbe, önteni hozzá ezt azt, utána pedig csodálkozni, miért is foltos és nem olyan szép a ruha mint reméltük.


A mosószódáról rengeteg helyen leírtam:

- kiválóan fehérít (épp ezért színes ruhához nem ajánlom)

- jó vízlágyító

- Műkő baluszterek és párkányok csodálatosan fehéríthetők vele

- szépen algátlanítja a sírköveket

- selyemhez, gyapjúhoz nem ajánlott


Ecet vízkövet old és szagtalanít. Konyharuhákhoz ajánlom öblítő helyett.

Kávé, teafőző jól tisztítható vele.

2012. jún. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hasznos volt, ugyanakkor ennél bővebben szeretnék tájékozódni!
2012. jún. 7. 10:39
 3/4 anonim válasza:
Anyukám munkába menet kiadta a napi házimunkát:, a szönyeget keféld át ultrás-ecetes vízzel.Lakástűz után ez jutott eszembe mikor a korom semmivel sem jött ki a padlószőnyegből.Mosogatószer-ecet /azóta szereztem régi zacskós ultrát is/ csak úgy kb.kicsavart felmosóval azt hiszem ez a mop,mintha követ mosnék fel ,csak alaposabban ,sávokban ,gyönyörűen kihozta a kormot.A ruhákat ,WU-2 samponnal mostam át(kádban,lábbal "mosva" mikor már a kezem nem bírta)ez volt az egyetlen ami használt a korom ellen áztatás-vízcsere-lábbaltaposás.Mindenkinek ajánlom a zsíroshajra való változatát ilyen jellegű szennyeződésekre
2012. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én a mosógatógépe nem tabletát hanem kézimosógatoszert teszek meg hypot!

vasalni gőzölésel szoktam vagy nedves ruhákon (nem akk. amikor kiszeded a géböl hanem utána egy kicsit megszárad akkor)

mosni a koszosab ruhákhoz teritökhőz ultra az a rágebbi fajta és szokásosan mellé mosópor!

ecet nagyon jó vizkőoldó!

szódabikarbona azt fehér ruhákhoz ajánlom fehériti a ruhát

2012. aug. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!