Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosógépem dobja megakadt....

Mave80 kérdése:

A mosógépem dobja megakadt. Azaz nagyon szorul. Alig lehet tekerni. Mi lehet a baj és hogyan lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés

A szűrőben találtam egy fél (ez is ketté volt törve) csipeszt. Nem tudom, hogy kerülhetett oda. A szűrőbe vezető lyukon érzek még csipeszdarabot de nem tudom kivenni. Lehet ez az oka? Hogyan tudok hozzáférni ahhoz a csipeszdarabhoz?

A dob nem úgy szorul mintha valami lenne a dob és a "gép" között hanem mintha a tengelyt "fogná" valami.



2012. ápr. 27. 23:46
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Most volt kint a szerelő. Azt mondta, hogy a motorral lesz a gond. :( A csapágyak sem néznek ki túl jól de azok még bírnak min. 1 évet.

A motort elvitte és megnézik javítható e. Ha igen akkor kb. 15-20e-ból megvagyok. Ha nem akkor 40-50e a motorcsere amin már el kell gondolkodni egy 7 éves gépnél, hogy meg legyen e csináltatva.

2012. máj. 4. 13:36
 12/12 A kérdező kommentje:

Most volt kint a szerelő. Meg tudták javítani a motort. Sajnos nem én voltam otthon és a feleségen nem kérdezte meg, hogy mit kellett a motoron javítani.

Köszönöm mindenkinek a választ és a segítséget.

Végezetül bemásolok egy jó tanácsot amit a szerelőtől kaptam (lelkes öreg úr volt :) ) hátha lesznek rajtunk kívül olyanok akik kipróbálják. A szerelő szerint hatékonyabb így a tisztítás és a mosás is:


Mosógép tisztítása! Öntsön az ablakos vagy felültöltős mosógépbe 3 liter 20 %-os ecetet. A beöntött folyadékot a gép érzékeli. Kapcsolja egy 60 fokos programra. Kb. 20 perc alatt felmelegíti ekkor lekapcsolom a készüléket. Így hagyom állni 5 órát, majd újra bekapcsolom 10 percre, hogy a lerakódásokat fellezítsa. Megint lekapcsolom és 5 órát hagyom állni. Ez alatt teljesen feloldódik a lerakódás. Végül bekapcsolom a gépet és hagyom lejárni a teljes programot. Ezzel az eljárással tiszta lesz a mosógép. Ismétlés évente! Mosás! 1 dl (100ml) mosószert oldjon fel 1 evőkanál trisóval 3 liter meleg vízben. Jól keverje össze és hagyja állni 15 percig. Az oldatot öntse be a dobtérbe majd rakja be a ruhákat és kapcsolja be a gépet. A trisót minden mosáskor bátran használhatja, mert zsíroldó hatású és nem bántja a színeket!

2012. máj. 8. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!