Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosógépem dobja megakadt....

Mave80 kérdése:

A mosógépem dobja megakadt. Azaz nagyon szorul. Alig lehet tekerni. Mi lehet a baj és hogyan lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés

A szűrőben találtam egy fél (ez is ketté volt törve) csipeszt. Nem tudom, hogy kerülhetett oda. A szűrőbe vezető lyukon érzek még csipeszdarabot de nem tudom kivenni. Lehet ez az oka? Hogyan tudok hozzáférni ahhoz a csipeszdarabhoz?

A dob nem úgy szorul mintha valami lenne a dob és a "gép" között hanem mintha a tengelyt "fogná" valami.



2012. ápr. 27. 23:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

A mosógép dobjában (általában) belül van egy műanyag gátszerű alkatrész, a legtöbb gépnél a nyílással pont szemben. Sokan azt hiszik, ez csak arra jó, hogy forgás közben egy kicsit megdobja a ruhát. Ezt a műanyagot kívülről le lehet szerelni!

Csukd be a dobot, és kezd el forgatni kézzel. Kb. fél fordulatnál meglátod azt a 2-3 csavart, ami a műanyag alkatrészt kívülről rögzíti és a dob fémrészén itt van egy nagyobb luk is, amin majd kifér a tenyered.

A csavarok közül az egyik mellet kiszélesedik a nyílás (mint a faliórák akasztójánál), azt éppen csak meg kell lazítani, a többit teljesen kicsavarni. Eltolod a kilazított csavart, így a műanyag beleesik a dobba.

Megint tekersz egy fél fordulatot, kinyitod a dobot, és a lyukon át eléred a csipeszt, vagy ami még benne van (egy zokni, vagy ki tudja mi). Utána a meglazított csavar segítségével a műanyag gátat visszailleszted a helyére, becsukod a dobot, tekersz rajta egy felet és visszacsavarod a kivett csavarokat és meghúzod a meglazítottat is.

Leírni bonyolultabb, mint megcsinálni.

Az enyém legalábbis ilyen.

De van amelyiknél a műanyag gátat a csavarok kivétele után oldalra kell húzni és úgy esik bele a dobba, ez már a típustól függ.

2012. ápr. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Előző válaszolónak: Ezt én sem tudtam, pedig már nagyon öreg a gépem. Köszönöm, nekem is jól jött!
2012. ápr. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján valószínű, hogy a csapágy ment tönkre. Felnyitod a dob fedelét és a pereménél fogva erőteljesen mozgatod függőlegesen. Ha lötyög, akkor csapágy.
2012. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elsőnek: Szép leírás, kár, hogy csak arra a típusra jó, ami neked van. Mi is ez pontosan?
2012. ápr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A csipesz lesz az, csapágynak hangja is lenne. Valahogy föl kell derítened, hogy hol van.


Elől vagy felül töltős?

2012. ápr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok.

Az enyém felültöltős Hajdú mosógép. Az általam gátnak nevezett alkatrész pontos neve dobborda.

A Hajdúnál van csavaros, vagy bepattintható dobborda is, a bepattintható szerelése még egyszerűbb.

Mivel a kérdező még annyit sem írt, hogy milyen fajta mosógépe van, elég nehéz találgatni a hiba okát.

2012. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Elnézést a hiányos infókért. Felül töltős. Nekem is van benne olyan műanyag amit ki lehet szedni. Holnap megpróbálom azt de mivel ha forgatom a dobot nincsen semmi karistoló,zörgő hang így nem hinném,hogy a csipesz maradék része akasztaná meg a dobot.

sajnos a csapágy sanszosabb mert volt egy időszak amikor elég rossz hangot adott ki amikor a dob forgott. Azonban ez a tünet vagy fél éve abbamaradt.

2012. ápr. 29. 01:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Sikerült szétszedni? Megtaláltad a hiba okát?
2012. máj. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Annyira szedtem csak szét, hogy a dob alján azt a műanyagot kiszedtem. Nem láttam semmi idegen anyagot a lyukon keresztül.

Ma hívok majd szerelőt hozzá mert jobban nem akartam szétdönteni plusz ha a csapágy a ludas akkor azt úgysem tudom kicserélni. :(

2012. máj. 2. 09:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mi volt a baja!
2012. máj. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!