Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Magyarázza el valaki hogyan...

Magyarázza el valaki hogyan kell adagolni az Ariel mosóporokat?

Figyelt kérdés
Eu-compaktos color és a mountainspring. van hozzájuk kék kis pohárka is. Most akkor mennyit kell tenni a mosógépbe belőlük? Meddig legyen a pohár?
2009. jún. 19. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
ha sokruhátmosol és foltos akkor teli szoktam rakni a pohrat ha nem annyira koszos akkor félig
2009. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden csomagoláson van adagolási útmutató, és nem érsz el vele semmit sem, ha nem aszerint adagolod. Évek óta arielt használok fehér és szines ruhákhoz is, nagyon meg vagyok vele elégedve. Amit huncutkodni szoktam, az annyi, hogy amikor nagyon piszkosak a ruhák (férjem munkás hacukája) akkor kevesebb ruhát teszek a gépbe. Mindig minden kifogástalanul tiszta.
2009. jún. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De nem értem az adagolási útmutatót az a baj!!!!!
2009. jún. 19. 20:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Na itt vagyok, segitek, behoztam a mosóporos zacsit is, hogy ne beszéljek mellé.(1 válaszoló) Tehát, a sztandard és a kompakt csomagolásban a különbség annyi, hogy a kompakt mennyiségileg 1/3-al kevesebb, de ez csak mennyiségi, nem minőségi. Ha alacsony hőmérsékleten mosol átlagosan piszkosnak mondott ruhát, akkor kompakt szerből 155 ml, azaz kicsit több mint fél pohár kell. Ha ugyanezt mosod magas hőmérsékleten akkor 195ml. Ha előáztatással mosol alacsony hőmérsékleten nagyon koszos ruhát, ahhoz ajánlanak 80ml-t az áztatáshoz, és 230ml a mosáshoz. Ha ugyanezt mosod magas hőmérsékleten, akkor szintén 80ml az áztatás, és 275ml a mosás. Ez van az adagolási útmutatón, de ne felejtsd el, ez a kompakt, a sztandard csomagolásnál ahhez a mennyiséghez mindig hozzá kell adnod 1/3 részt. Na most jól összekevertelek, igaz?

Semmi pánik, mindjárt leegyszerűsitem neked.

Tehát átlagosan koszos ruha 30-40 fokon kicsit több mint fél pohár mosópor, ugyanez fehér ruhánál 60 fokon 3/4 pohár, előmosással az áztatóba 1/4 pohár mosásba 3/4. Nagyon koszos ruha - kis trükk - nem több mosópor, hanem kevesebb ruha.

Mire felnevelsz 2-3 gyerkőcöt megtanulod, addig meg esetleg kimosod mégegyszer, ha nem teljesen tiszta. Lazits!

2009. jún. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖSZI!!!!!!!!!!!!!! A fehér zoknim fehér lett!!!!! Igaz csak 40 fokon mostam az általad előírt mennyiséggel. Igazán nagyon köszi a türelmedet. Nem értettem miért nem mos tisztán a fullos LG mosógépem, a legdrágább mosóporral sem. De mostmár tisztán mos!!!!!! Nagyon nagyon nagyon köszi mégegyszer. A fiam (15 hós) most kezdte igazából koszolni a ruháját, és hála neked tiszta marad. Sőt, spóroltál nekem folttisztítót, domestost, meg IDŐT!! ;)
2009. jún. 22. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!