Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Másnak is elmegy az idő a...

Másnak is elmegy az idő a mosogatással?

Figyelt kérdés
Se vége se hossza nincs nálunk a mosogatásnak.Ha elpakolok és elmosogatok,és egy szendvicset csinálok a gyereknek márvan is egy kés és 1 tányér. Gondolkodtam már milyen jólenne egy mosogatógép!Dehát van ki dicséri van ki szidja
2009. jún. 18. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezzel én is így voltam. Aztán egyszer megelégeltem, nyakoncsíptem a férjem, és mondtam neki, hogy vagy ő mosogat mától, vagy azonnal megyünk, és veszünk egy mosogatógépet. 3 óra múlva már szerelte befelé... :D

Én azóta egy tányért nem mostam el (kb. 3 éve) :D

Én személy szerint imádom, mert rengeteg, de tényleg rengeteg időt megtakarít, ráadásul kevesebb víz, és áram fogy, tehát még takarékos is. Én csak ajánlani tudom. (Az sem utolsó szempont, hogy tisztábbak lesznek az edények, mintha kézzel mosogatnánk)

2009. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Én is ugyanígy vok vele:S
2009. jún. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak dícsérni tudom a mosogatógépet. Gyönyörűen mosogat, energiatakarékos, kevés vizet használ, és nem kell pakolgatnod sem a piszkos, sem az elmosott edényeket. Imádom, pedig én is úgy voltam vele, hogy nem kell nekem, úgy se fogom használni.
2009. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs mosogatógépem, de egyetlen okból vágyom rá, hogy tényleg tisztábbak az edények, mint a kézi mosogatásnál, és a poharak is úgy csillognak!!!! :)


Amúgy nálunk nincs mosatlan, mert én egy "mosogatógép" vagyok, keletkezik egy villa, máris mosogatom... Család lerak egy poharat, fél perc múlva nem találja, mert elmosogatom, utálom, ha van valami a mosogatóban.


Szóval én is kacérkodom a géppel! :)

2009. jún. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is úgy lett mosogatógép, hogy állandóan üldöztem a férjemet a mosogatással, és hát ő se szerette. Nekünk csak 9 terítékes, mert csak ez fért be a lakásba, de nagyon imádom! A kedvenc háztartási gépem. Sok vizet, időt, energiát spórolsz vele, és ráadásul ha okosan pakolászod, akkor mindig rend lesz a konyhában. Én folyamatosan rakom bele a piszkos edényeket, így nincs elöl semmi. Amit nem lehet belerakni, pl. fakanalak, nagy tálcák, azokat főzés közben vagy után gyorsan elmosom. Beindítani meg általában reggel szoktam, és akkor estére teljesen megszárad benne minden, így gyorsan el is tudom pakolni a tisztákat, vagy úgy indítom, este jár le, és akkor reggel pakolom ki.
2009. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Mi történik a kaja maradékos tányérokkal, ami esetleg beleszárad a tányérba mire elindítjátok a gépet? Tiszta lesz az is?
2009. jún. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A miénken van öblítés program, először áttolom azt az edényeken, aztán a rendes mosogatás. De vannak ilyen 60 fokos programok is, annak nem áll ellent az odaszáradt kaja sem. Amivel nem nagyon bír el, az a nagyobb edények fenekére száradt cucc, de csak minimális, ami marad utána - ha marad - az annyi hogy szivaccsal áttörlöm és öblítem.


A mosogatógép nagyon megéri, hidd el. Mióta megvan, nem akadok ki a mosatlantól, hadd gyűljön, legalább jól megrakhatom a gépet.

2009. jún. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mi úgy szoktuk, hogy van szárítás ugye, de az nagyon meleget csinál benne, így visszapárásodnának vagy mi. Szóval mikor sípol, hogy lejárt, akkor résnyire nyitjuk az ajtaját, kimegy a gőz, és nem csapódik le újra, így gyakorlatilag száraz, amit kiszedek..
2009. jún. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

A nagyobb darabkákat meg ami még a tányéron van, letörlöm a kukába egy használt papírtörlővel. Ha nagyon bele van száradva, akkor leáztatom a mosogatóban, és utána megy a gépbe. Pl.ilyenek, hogy vékony mustár maradék nyugodtan mehet bele, meg az apróbb morzsák is, mert vagy szétolvadnak az 55fokban, vagy megfogja a szűrő. Viszont a paradicsomszószos kaják maradékát mindig a mosogatóban takarítom el, vagy legalábbis kiáztatom alaposan, mert már jártam úgy, hogy a pari összefogta a mosogatógépbe rakott műanyag dobozaimat. Amit még nem lehet belerakni az a tojás, és a tészta maradéka, mert ezek a hőre szilárdulnak.

2009. jún. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

nálam csak néhány perc, mert csak vizzel mosogatok xd

utálok mosogatni:)

16/L

2009. jún. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!