Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lehet mosni 30°-on azokat a...

Lehet mosni 30°-on azokat a ruhákat, amikbe 40° van beleírva?

Figyelt kérdés
Csak fordítva nem lehet, tehát a 30°-ost 40°-ban mosni? És mi igazából a különbség, mi lesz ha nem tartjuk be az előírtakat?
2009. jún. 16. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Ha nagyon magas hőfokon mosod a ruhát pl összemegy. Én nem szoktam nézegetni a cimkéket a ruhákban. Színesek, kötöttek mennek 40 fokra, világosak 60-ra, fehérek 80 vagy 95 fokra. 30 fokon én nem mosok semmit.
2009. jún. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

A ruhákon lévő fokjelzés azt jelenti, hogy MAXIMUM annyi fokon lehet mosni, tehát kevesebben lehet. Ha az előírtnál magasabb hőfokon mosod - attól függően, hogy milyen anyagról van szó - összemehet, megnyúlhat, megfakulhat. Ha túl alacsonyon mosod, maximum annyi történik, hogy nem jön ki belőle a szennyeződés.


Én a legtöbb ruhát 40 fokon mosom, ha nincs nagyobb szennyeződés, akkor ez tökéletesen elég. A fehér pamutokat, konyharuhákat mosom 60, nagyritkán 90 fokon, törölközőt, ágynemüt 60 fokon, de van, hogy csak 40-en.

2009. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Így van moshatod 30 fokon, ha nem túl szennyezett. Én törölközőket és konyharuhákat mosok 60 fokon, ágynemű 40 fokon, mert színesek és nem szeretném, hogy megfakuljanak, nem szokott az pecsétes szennyezett lenni. Kevésbé szennyezett, egyszer hordott felsőket mosok 30 fokon és függönyeimet. Minden mást 40 fokon.
2009. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Küszi a hasznos választ, erre voltam kíváncsi!

Első válaszoló! Szerintem jobb ha megnézed (ha csak 1x is, nem tart sokba), hogy melyik ruhát hány fokon kell mosni, melyikből van több ruhád, mert a végén pont emiatt lesznek hordhatatlanok, ha eddig még be is jött a módszer. Pl az újonnan vett ruháim mind (max.)30 fokosak, 20ból csak 2-3 van ami 40. A ruhákat sztem nem érdemes 40nél magasabban mosni.

2009. jún. 16. 15:19
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
én mindet 90 fokon mosom kivéve fekete. nekem bevált.
2009. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
színeseket 40fokon, fehéreket 50-en mosom. a kényes holmit meg kézzel. nem mennek tönkre/össze, szerintem plusz 10fokot simán kibírnak.
2009. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!