Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen típusú láncfűrészt...

Milyen típusú láncfűrészt ajánlotok? Makita, Sthil vagy valami mást?

Figyelt kérdés
Milyen típusú láncfűrészt ajánlotok? Makita+t és a Sthill-t favorizálják! A kettő közül melyiket ajánljátok? Vagy van ezeknél még jobb? Benzines vagy elektromos? Én a Makita DCS4630-at néztem ki! Évente max. 8 köbméter tűzifa vágásához! Amit kinéztem túlzás?

2012. márc. 21. 08:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Stihl-nek írják:) Faiparban dolgoztam évekig, de sosem találkoztam Makita fűrésszel. Amiről van tapasztalatom, az a Stihl, és a Husqvarna.

Mind2őt használtuk, én nem vettem észre nagy különbséget köztük. Árban viszont talán olcsóbb a Husqvarna, és az alkatrészek is olcsóbbak hozzá.

Elektromost sosem használtam, ha igazi erős gépet akarsz, mindenképp benzinest ajánlok. Az elektromos gépek nagyon jók arra h ágakat vagdalj velük, vékony fákat stb. De egy izmos, vastag cserfával, főleg nagy mennyiségben már csak erőlködés. Oda már benzines kell.

Nem tudom milyen fát szoktál venni, mennyire vastag, milyen fajta. Én a helyedben mindenképp benzinest vennék, és Husqvarnát, mivel a Stihl drágább, a Makitát pedig nem ismerem:)

2012. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hasznos információk :)
2012. márc. 21. 09:05
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

....aztán b@szhatod a STIHL-t is, ha sz@r keveeréket tankolsz bele...


amúgy az elözönek 100% igaza van, STIHL vagy HUSQVARNA, vagy VIKING (de sajnos az utóbbinak nincs láncfürésze)

2012. márc. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Stihl,benzines,de a Stihl-hez való keveréket ne felejtsd el megvenni.Sok emberkét ismerek akik fakitermeléssel foglalkoznak és azoknak ez a márka van,tartós,de a Husqvarna se rossz,az valamivel olcsóbb,nálunk az erdészeti szakközépbe ezt favorizálják.
2012. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Hammergo válasza:
Stihl-t javasolnék, most fog kezdődni elseje után az akció. A Makita is van ilyen jó ebben a kategóriában. Mindkettőnek kicsi a szervízigénye, és 10 év mulva is van hozzá alkatrész azonnal. Egy kis segítséget a választásban itt találsz. Részletesen leírják a dolgokat: [link]
2012. márc. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek sokat segítettetek!
2012. márc. 21. 14:31
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért a Makita-t illik ismerni. Ipari gépekben nagyon erős, kiváló már évtizedek óta.

Én mondjuk nem dolgozom vele otthon, mert otthoni használatra kicsit túlzásnak tartom. Ipari célra viszont kiváló.

2012. márc. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 dirtboy ***** válasza:

a stihl nagyon jó azt használok van belőle 3is nekünk.

mikor tüzifával foglalkoztam akkor meg a legnagyobb makitával vágtam a fákat.

nagyon jó,könnyű,erős,könnyen induló gép,teljesen megbízható.

husqvarna szintén nagyon jó abból még igaz csak egy régebbi 72ccm el dolgoztam.

a stihl és a husqvarna a láncfűrész piac csúcsa de a makitával sem fogsz mellé.

2012. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Makitát ne! Most vettem egyet. Igaz elektromos fűrész, eddig csak bosszúságom volt vele. Eszi az olajat. Felvágok vele egy köbméter fát és 1000 Ft-nyi olaj elment. Ezért már megveszem a fa több mint felét.

És! A szervíz szerint, amelyiknek azóta is várom a hívását ("majd visszahívjuk...." - mondták már kb. kétszer), a gép megfelel a gyári specifikációknak.

Tehát alapállásban ilyen a gép.

Különben japánként adják el, holott eredeti kínai.

Mindenképpen Stihlt ajánlok, én is ezt fogok venni hamarosan. Nem tudok mit tenni, a Makita árát sajnos "bebuktam".

2012. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 dirtboy ***** válasza:

ma 12:32

most már ne elektromosat vegyél,akkor már inkább egy kis 30 valahány köbcentis benzinest vegyél,azzal jobban jársz.

makita egyébként jó de én csak a benzinessel dolgoztam a dcs7900al,az hibát len gép.

elektromossal még nem dolgoztam,mondjuk nem is akarok.

biztos hogy nem lehet a tiéden állítani az olaj adagolást?

2012. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!