Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen alap felszerelések...

Milyen alap felszerelések kellenek egy konyhába?

Figyelt kérdés

Most költözünk egy új lakásba teljesen egyedül leszek a konyhába..Milyen tárgyakat szerezzek feltétlen be??Legalapvetőbb füszerek ilyesmikre gondolok!


Tányérok,lábasok vannak..:)

21/L


2012. febr. 20. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:

A fűszerek: só, bors (fehér és fekete), babérlevél, köménymag, majoránna, ételízesítő, oregano, bazsalikom, kapor, szárított petrezselyemzöld, fahéj, szegfűszeg, fűszerpaprika, őrölt chili, hirtelen most csak azokat soroltam fel, amiket én a leggyakrabban használok. Aztán nem árt, ha mindig van otthon egy- egy kiló liszt, kristálycukor, száraztészta (esetleg 2-3 féle, h mindenhez legyen hozzáillő), rizs, valamiféle záraz hüvelyes (ha szereted), egy- két tasak sütőpor, vaníliás cukor. Nálunk a fagyóban mindig van egy- két kocka margarin és sajt is, h ha kell, akkor egyből elő lehessen kapni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha lesz még vmi, írok.

2012. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előzőben szinte minden benne, ami nincs: zsemlemorzsa, mustár, majonéz, tejföl, zsír vagy olja, krumpli, vöröshagyma, fokhagyma. A hűtőben 1-2 szál zöldség.

Ha megírod a bevásárló listádat, a kenyeret is írd rá, mert a végén (már jártam úgy,) minden volt otthon, csak az nem. :)))


A szükséges tisztító-szerekről se feledkezz el, mert még mosogatni is nehéz lesz nélküle!

2012. febr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok: kell még a tojás is, meg alufólia, folpack, papírszalvéta
2012. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy gondold végig, mit tudsz már főzni, ahhoz legyenek hozzávalók. Felesleges a fűszerarzenál, ha pl. mindenbe csak vegetát raksz (bár a rendes fűszerek finomabbak szerintem). Csináld azt pár hétig, hogy előre megtervezed a menüt és bevásárolsz. Hamar kiderül, mi az, amit mindig használsz.
2012. febr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!