Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan mossam a ruháimat hoyg...

Hogyan mossam a ruháimat hoyg ne menjen szét az anyaga?

Figyelt kérdés

most hogy leírtam a kérdést meg is néztem a cimkét, kézi mosás hideg vízben tilos centrizni. lehet itt csesztem el a többi rucimat hoyg centriztem

csöpögtessem le teljesen nyomkodjam ki belőle a vizet???? ,de így hosszadalmas mire megszárad . általában mindig centrizek

nektek van iylen ruhátok??


2012. febr. 17. 17:54
 1/5 A kérdező kommentje:
a Másik dolog hogy utána el kezd csöpögni a padlóra a víz...
2012. febr. 17. 17:55
 2/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen ruhánk amit a címke szerint csak kézzel lehet mosni és tilos centrizni. Sőt olyan is van, amit egyáltalán nem lenne szabad mosni a címkéje szerint (kabát) Automata mosógépben, alacsony hőfokon, rövid programon, alacsony fordulatú centrizéssel, kímélő mosószerrel mostam. Semmi baja nem lett.

Nem tudom, a te ruhád milyen anyagból van, hogy szétmegy az anyaga.

2012. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
azt hoyg szétmegy azt úgy értem hogy filcesedik bolyhosodik,tehát erősen mosom mostam eddig ,de most kimostam hideg vízben és kinyomkodtam belőle vizet:( mosógépbe csaknem merem rakni.
2012. febr. 17. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig hidd el, hogy annak ellenére, hogy kézi mosás van a jelen, az ilyen ruhák 99%-át ki lehet mosni gépben.

Mosd alacsony hőfokon, vagy hideg vízben

kímélő, vagy rövid programon

kímélő mosószerrel, vagy samponnal (anyukám mindig WU2vel mossa a kényes ruhákat, én folyékony mosószerrel)

alacsony centrifuga fordulaton

kifordítva (visszáján)

a nagyon kényeseket mosózsákban


Már lassan 40 éve mosok, általában öten hatan voltunk/vagyunk a családban. Gondolhatod, hogy volt pár fajta ruhával dolgom.

2012. febr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

a sampontól nem lesz baja?

a mosózsák mire jó amúgy? megvédi a ruhát a mosódobtól?hopl lehet venni?a legalacsonyabb hőfok 30

és a legalacsonyabb centre fordulatszam 400

szerinted megpróbáljam? most vettem néhány göncöt és nem szeretném ha bolyhozódna, amúgy ki szoktam fordítani ezt is nemrég tanultam

2012. febr. 18. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!