Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagyon nehéz egy ilyet horgoln...

Nagyon nehéz egy ilyet horgolni? Még sosem horgoltam, de ha azt írjátok hogy nem lehetetlen, akkor belevágok (:?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 20. 18:51
 1/10 anonim válasza:
0%
decuki*.* szerintem elég nehéz lehet
2012. jan. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem nézem lónak, az ára pedig irreálisan magas.

Aki tud horgolni néhány óra alatt elkészítheti,akár maradék fonalból is.

Később majd megpróbálom neked érthetően leírni a készítését.

2012. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
utolsónak: köszi :)
2012. jan. 20. 19:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Írd be a keresőbe:Horgolás tanulása.

Van link a horgolás megtanulásáról,részletesen bemutatva a lépéseket.

A Barka Fonal Blog pedig a gömbök horgolását ismerteti nagyon részletesen.

A lónak kell lenni "testének is. Ez egy közönséges henger,amire a fejet-lábakat rá kell varrni

Remélem,hogy sikerrel jársz majd..

2012. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem ragaszkodsz a horgolthoz, hanem jó a kötött is, annak itt a leírása:

Minden kötött állatnál ügyelni kell arra, hogy a kötés szélei rugalmasak legyenek. Ha ezt elhanyagoljuk, az állataink görnyedtek lesznek, rosszabb esetben meg sem állnak a lábukon. A színeket gondosan válogassuk, lehetőleg életszerűen. A tömőgyapjú hasonló színű legyen, mint a kötőfonal (esetleg kilátszódhat ha lazább a kötés). Az állatoknak csak a gyerek külön kérésére hímezzünk szemet, szájat (meglepő, hogy milyen ritkán kérik). Ezzel szemben gyakori, hogy családot szeretnének. Ebben az esetben nekem bevált, hogy a papa állat egy kicsit sötétebb színű, a gyerekek sokkal vékonyabb fonalból készülnek (persze kisebb tűvel).

Hozzávalók: kb.25dkg gyapjú fonal, kb. 20dkg tömőgyapjú. kötőtű

Kötési mód: lustakötés, 2 sorból alakul ki 1 borda

A test: 40 szemet szedünk fel és 6 bordát kötünk. Aztán mindkét oldalon (egy sor eltolódással) 11 szemet elkötünk, és 7 bordát kötünk, majd ismét felszedünk (egy sor eltolódással) mindkét oldalon 11 szemet. A következő sor közepén, a 20. szem után egyszer 11 szemet felszedünk. Így egy lyuk keletkezik, majd később tudjuk meg miért van rá szükség. Egy sort kötünk. Azután minden 2. sorban, mindig a középső szem előtt és után 1 szemet felszedünk. 6 borda után, amit az első lábaknak kötünk mindkét oldalon 20 szemet befejezünk (egy sor eltolódással). A fennmaradó 19 szemmel 1 bordát kötünk. 3-3 szemet veszünk fel mindkét oldalon, aztán mindkét oldalon 2x1 szemet (a szélső szem után). A fej gyanánt kötött 3 borda után a következő sorban mindkét oldalon 1 szemet fogyasztunk. Az egészet befejezzük.

Varrás és tömés: A kitömés nagy odafigyelést és finom kezeket igényel. Figyelni kell arra, hogy minden láb egyforma hosszúságú és páronként egyforma vastagságú legyen. Ezenfelül mind érintse a talajt. A háton lévő lyukat bevarrjuk. Mindkét hátsó lábat a patától felfelé haladva összevarrjuk, majd a fenekét is. A lábak kitömése a következőképpen zajlik: egy hosszú olló köré tekerjük a gyapjúból letépett nagyobb rétegeket amíg elérjük a kívánt vastagságot. A gyapjút megfogva az ollót az ellenkező irányba forgatva keményre sodorjuk. Az ollóval együtt forgatva dugjuk a helyére. A megfelelő hosszúságú lábtömés felér a ló hátáig (különben a láb megtörik és a ló nem fog megállni). Ezek után bevarrjuk a hasat. Először a fenekét tömjük majd a hasat (vízszintesen elhelyezve a rétegeket). Összevarrjuk az első lábakat, és kitömjük ugyanúgy, ahogy az elsőket A fejet a homloktól lefelé haladva varrjuk össze a nyaknál nyílást hagyva (majd folytatjuk tömés után) és lehetőleg a testből tnyúló gyapjúval tömjük nem túl keményre. Így nem lesz csomós a felülete. A sörény: A nyakrész középvonalán (gerincén) egy kb. 10cm-es fonal közepét

horgolótűvel áthúzzuk és a kialakult hurkon a két végét átbújtatva rászorítjuk. Ezt folytatjuk a homloktól a nyak aljáig. Vagy a nyak mentén előre a homlokig kialakítjuk a szúrásokat: A fonalat átszúrni a nyakon és még egyszer úgy, hogy magát a fonalat is átszúrjuk. Mindkét esetben a szálakat megfelelő hosszúságúra levágjuk A fülek: A füleket - közvetlenül a fejre rádolgozva - egy fonalhurokból készíthetjük el. Alulról fölfelé nyolcasokban haladva fonallal szőjük át a

hurkot- a rajz szerint. Fölül egy kicsit jobban összehúzva, hogy a fül hegyes legyen. A farok: A fenék legtetejénél egy kb. 15-20cm-hosszú fonalat egy szemen

áthúzunk. Ezzel kötjük oda a farok hosszához képest kétszeres hosszúságú fonalakat a közepüknél.

[link]

2012. jan. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :) a kötés és horgolás között mi a különbség?
2012. jan. 21. 08:01
 7/10 A kérdező kommentje:
az utolónsk: az van írva h "mint a rajzon" de nekem nem ad ki a honlap semmi rajzot :(
2012. jan. 21. 08:04
 8/10 anonim ***** válasza:

A kötés 2 db hosszú tűvel készül, és teljesen másképpen kell kötni, mint horgolni. Horgoláshoz 1 db. horgolótűt veszel, és azzal dolgozol.

A kötésnél bosszantó (és tönkre mehet az egész addigi munkád) ha a tűről véletlenül "leszalad" a szem. Előnye, hogy amit kötsz, az sokkal puhább, rugalmasabb lesz, mint a horgolás.

Próbáld meg mind a kettőt, de először csak egy sálat készíts, és ha az sikerült, majd lehet próbálkozni a bonyolultabb dolgokkal is.

2012. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

amatőrként azt mondanám, hogy a kötésnél a mintához ragaszkodni kell, valaki már kitalálta, hogy mi fogja kiadni a várt eredményt.

Nekem a horgolás olyan, hogy minden egyes szemnél szabadságom van, teljesen akkor alakíthatom ki, hogy mit szeretnék. Persze csak abban az irányban, ami az elképzelt eredményt ki fogja adni.


A pacikat a képen elnézve, rengeteg monoton egymásba öltött szemet láttam, persze tanulásra ez éppen jó.

Tömött szemek, lassú munka, rengeteg fonal megy bele.


Szerintem először kicsiben csináld meg!

2012. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Sikerült elkészíteni a pacit? Szerintem nem nehéz megcsinálni. a networ.hu kötés-horgolás közösségben nagyon sok minta van, állatos is, és ha elakadsz nagyon sok segítséget tudnak nyújtani a közösség tagjai. Ha még nem vágtál bele, akkor csak bátorítani tudlak. Ha megvan ateknika (ehhez a pacihoz csak rövidpálcák kellenek), akkor pikk-pakk készen van. És szerintem egy 1000-be bőven belefér a fonal ára. Szerintem Lisa fonalból készült és annak az ára elég elfogadható. Orsi

2012. szept. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!