Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet ragyogóan tisztár...

Hogyan lehet ragyogóan tisztára kitakarítani a wc-t, majd szép tisztán tartani folyamatosan? (Főleg a perem környékén. )

Figyelt kérdés

Fertőtleníteni tudom, de a vízkővel mindig meggyűlik a bajom. Alapból használt lakás, és már vastag vízkőlerakódás volt rajta. Ezt részben tudtam csak leszedni, azóta se jön le teljesen. (Igaz, a sósavat nem mertem kipróbálni, mert nem akarom belélegezni, meg nagyon árt a környezetnek is, és még nem tudtam rávenni magam.)

Érdekel, hogy ki hogyan tartja szép tisztán fertőtlenítéssel, vízkőoldással együtt, mennyi időnként és mivel kell tisztítani? Ha átázik a gumikesztyűm, és a vízkőoldó mar, az ellen mit lehet tenni?



2012. jan. 15. 08:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Komolyan nem tudsz olvasni? Sehol nem írtam, hogy bűzlene, hiszen tisztítom, fertőtlenítem. Csak a vízkőoldás problémás. Végül a sósav mellett döntöttem, de nem lett tökéletes az eredmény azóta sem, pedig sokszor öntöttem már bele. Csak azért, mert ameddig már nem ér fel a víz, ott a sósav sem marad meg, így ott egy vékony csíkban megmarad a vízkő, mert nem fér hozzá a sósav. De az már nem olyan vészes. Egyelőre nem cseréltük le a wc-t, mivel valószínűleg pár hónap múlva fel lesz újítva a fürdőszoba, és majd akkor, hogy ne külön kelljen.
2012. szept. 25. 22:21
 12/13 anonim válasza:
90%
Nem kell egy wc-t sem lecserélni!!! A perem alatti és a befolyónál lévő hugykő a probléma. A megoldás a következő: Le kell szerelni, a befolyónál lévő gumigyűrűvel és egy darab fóliával lezárni azt a részt ahol a víz folyik be. A WC-t a talpára állítjuk és sósavval feltöltjük a befolyó részt. Fél óra után ügyelve hogy a sósav benne maradjon fejtetőre állítjuk. Így a perem teljesen sósav alatt lesz. Várunk fél órát és a WC olyan lesz mint új korában. 20%-os sósavat használtam.
2019. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A sósavval az a baj, hogy bár láthatatlanul, de megmarja a kerámiát, nem lesz tőle többé tükörsima, sokkal jobban tapad rá a vízkő. Ettől kezdve egy ördögi kör lesz küzdeni vele. Ha ennyire vízköves, valószínűleg az előző tulaj savazta. A helyedben kicserélném, nem egy vagyon egy vécécsésze. Nekünk egy éve van új, játék tisztán tartani. Reggelente fél perc alatt körbesikálom a belsejét a vécékefével (nyilván azon felül, hogy maga után mindenki használ kefét, ha látható nyomot hagy), és folyamatosan ragyog.
2022. jún. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!