Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet ragyogóan tisztár...

Hogyan lehet ragyogóan tisztára kitakarítani a wc-t, majd szép tisztán tartani folyamatosan? (Főleg a perem környékén. )

Figyelt kérdés

Fertőtleníteni tudom, de a vízkővel mindig meggyűlik a bajom. Alapból használt lakás, és már vastag vízkőlerakódás volt rajta. Ezt részben tudtam csak leszedni, azóta se jön le teljesen. (Igaz, a sósavat nem mertem kipróbálni, mert nem akarom belélegezni, meg nagyon árt a környezetnek is, és még nem tudtam rávenni magam.)

Érdekel, hogy ki hogyan tartja szép tisztán fertőtlenítéssel, vízkőoldással együtt, mennyi időnként és mivel kell tisztítani? Ha átázik a gumikesztyűm, és a vízkőoldó mar, az ellen mit lehet tenni?



2012. jan. 15. 08:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Őszinte leszek! NÁlunk is ilyen gond volt , az előző tulaj cseszett rá, és újjnyi vizkő volt rajta, ami állandóan bűzlött! Én kaparásztam hónapokig! Aztán felfújtam a képem, elmentem és 5000ért vettem egy új wc csészét! Az előzőt, kb 10perc alatt kikapta a párom, és kb ugyanannyi időbe telt az új berakása! Ezt egyszerűen tisztán tudom tartani, mivel nincs víz-húgy kő rajta!! Előtte ezreket költöttem vízkőoldóra!! Hülye voltam!
2012. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha vastag a vízkőlerakódás,akkor csak a sósav segít!

Amennyire lehet,merd ki a vizet a kagylóból. Önts bele körben sósavat,hagyd egy kicsit állni,kefével súrold körbe,és jól öblítsd le.

Ha rendbe jön,akkor naponta ecettel tisztítsd meg a WC-kagylót! Többet ér,mint a Domesztos és egyéb vegyszerek,és nem szennyezi a környezetet sem.

2012. jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

A vízkőre a sósav a megoldás, utána pedig a rendszeres takarítás. Célszerű a vécét annyiszor takarítani egy héten, ahányan rendszeresen használjátok.

Nálam az vált be, hogy a sima takarításnál egyszerűen beleöntöm a vécétisztítót és kicsit körbekenem a kefével, aztán majd ha megyünk vécére, akkor lemosódik. Ketten vagyunk, így hetente kétszer csinálom ezt meg. 2-4 hetente van a nagytakarítás, olyankor a felső peremet is lemosom, meg az ülőkét alul-felül, meg kívül is a vécét. Ehhez a kefén kívül szivacsot, az ülőke aljához meg egy kimustrált fogkefét használok :)

2012. jan. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Olyan kefét vettem, amin van egy kicsi is - a perem alatt is jól hozzáférsz (hú, mik jöttek ki onnan, mikor beköltöztünk!!)Ott Domestossal szoktam hetente 2-3-szor, a lyukba pedig sósavat öntök (ezt ritkábban). Viszont az előző tulaj nem foglalkozott vele, így legalább 1 cm vastagságban állt a vízkő az alján. Ezt csak egy fém pálcával tudtam apránként feltörni, de beljebb, ahol nem férek hozzá, még mindig látszik. A sósav sem marja fel. Már gondolkoztam azon, hogy lecseréljük a wc csészét, ahogy az első válaszoló írta, de az ilyen egyszerű lenne? Nem jár rombolással?
2012. jan. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozok az első válaszadóhoz.Szintén használt lakásba költöztünk,akkor még nem is volt igazán felújítás,de első dolgunk volt a wct lecserélni.Szerintem ez olyan alap,minthogy a zárat lecseréljük.És igen,ennyi volt,elmentünk,vettünk 5000-ért újat,kiszedtük a régit,férjem lerakta csemperagasztóval,és kész!
2012. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Szórjál bele szódabikarbónát, önts rá ecetet, vigyázz a gőzét ne lélegezd be! Az eredmény garantált! tuttira leszedi a vízkövet könnyedén sikálhatod elbánik vele!
2012. jan. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindegyik hasznos tanács!


Ha a párom vállalja a segítségemmel a wc cserét, akkor az lesz. Ha nem, akkor marad a sósav. :S Bár nem tudom, mi a környezetszennyezőbb, kidobni egy wc-t vagy sósavat önteni a csatornába... Szóval ezt még eldöntjük. A lekaparás módja nálunk nem lenne jó, mert ahhoz túl nagy felületen van vízkő.


Nem is tudtam, hogy létezik olyan kefe, amin van olyan kis kefe is, ami bemegy a perem alá. Még nem láttam ilyet, de beszerzek egyet, az biztos.


Lehet, hogy alap lenne a használt wc lecserélése, de szerintem alaposan tisztítani, fertőtleníteni is elég (lenne, ha sikerülne), hiszen azzal elpusztulnak a kórokozók elvileg. Persze ezek után, hogy a vízkő nem jön le, lehet, hogy mégiscsak az lesz a sorsa.


Az ecet-szódabikarbóna kombót én is ismerem, a friss vízkövet leszedi, de a régit nem. Legalábbis múltkor már egy fél kiló szódabikarbónát és egy liter 20%-os ecetet öntöttem bele egyszerre, és valóban felpezsgett, le is szedte azt a friss vízkövet, amit mi "termeltünk" rá, de a régi meg se moccant. Pedig ezt a műveletet már sokszor elvégeztem a wc-vel, de nem javított rajta.

2012. jan. 19. 18:42
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem én most ott tartok, hogy jól meg a wc tisztántartása. Lakásfelújítás volt, tehát eleve adott volt az új csésze. De nem akármilyen, hanem az Alföldi porcelánnak van egy speckós bevonata, amitől nem lesz vízköves a klotyó. Innentől kezdve fölösleges a sok méreg és amúgysem szabad beleönteni mindenféle tévéreklámos tutiságot. Nem vészes az ára. Most meg nem mondom, de 15 ezer alatt volt a bevonattal együtt, az egészen biztos. Tehát nincs vízkő, húgykő, nincs efféle büdi. Szerintem ha nagyon durván vízköves valami, akkor muszáj egyszer nekiesni, hogy aztán legyen mit rendszeresen, de kíméletesn tisztítani. Rendszeresen jó ecetet használni, de az ezeréves cuccokat nem szedi le.

Szóval ha megvan az új wc (ami nem baj, ha a speckó bevonatos), akkor nálam a következő a menetrend. Beleöntök egy fél kupak Ecover általános tiszítószert (ez környezetbarát) a ... nem a lyukba, hanem a hogy hívják azt a részt??? :O) Szóval ahová érkezik a cucc. :) Wc kefével átsikálom, a lyukban is, aztán lehúzom. Aztán előveszem a Sanytol fertőtlenítő sprét. Azzal lefújom a peremet, wc ülőkét alulról. Fogok egy wc papíradagot és azzal áttörlöm. Aztán az ülőkét felülről is, a támláját is stb. A lehúzót is, a tartályt, ha valakinek lenti tartálya van. Kilincs, kapcsoló is mehet így (ezt nem lefújom, hanem a papírra fújom és utána). Ha ezzel megvagyok, akkor kész is a napi rutin takarítás vagy kinek milyen gyakran kell. Ja, ehhez nem kell gumikesztyű sem, hiszen wc kefét máskor sem úgy fogsz meg, a wc papírral törölgetsz, nem ázik át. A végén még szoktam a wc kefére is spriccelni egyet a sprével. Egy kézmosás persze nem árt utána, de semmi gusztustalan nem történt.

2012. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Wow, de jó ötlet az ilyen bevonat! :) Nagyon jó lehet. Köszi, hogy leírtad a bevált technikádat és amiket használsz! :)
2012. márc. 2. 16:41
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Mikor bűzlik a Wc-d,akkor te komolyan azon vacillálsz,hogy a wc kidobás,vagy a sósav a szennyezőbb??
2012. márc. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!