Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb öblítő?

Figyelt kérdés

ami tartós és a ruhának is jó illatot ad?


köszönöm a választ:)


2012. jan. 14. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Az ecet a legjobb öblítő,és tiszta illata lesz a ruhának. Az összes többi egy bevonatot képez a ruhán,és van akit allergizál is. Főleg a pici gyerekeket.
2012. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
A Lenor barna flakonos öblítők. (Nem tudom pontosan a nevét) Parfüm illatúak, és sokáig érezhető. Imádjuk :)
2012. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Én ecettel öblítek. Nekem ez a legtermészetesebb. Nem szeretem, amikor "illatozik" a ruhám. FUJJJJ!
2012. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hát de az ecet az büdös nem?:D
2012. jan. 14. 23:44
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
21.34,akkor mosni sem kell,és büdösködhetsz kedvedre.
2012. jan. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként igen kérdező,bár tudom hogy itt full ecetmániákusak vannak,az ecet a savanyúságba való,és tompa az orra annak,aki nem érzi az azzal öblített ruhán az ecetszagot.Most lehet jól lepontozni,cseppet nem izgat.
2012. jan. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

A ruhának nem lesz ecetszaga! Aki ezt állítja,az vagy nem mosott ecettel,vagy beképzeli magának a szagot.

Az ecet különben nem csak ételbe való,hanem takarításra és sok más egyéb dologra is. Ami a legfontosabb: nem vegyszer és nem szennyezi a környezetet sem.

2012. jan. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Ha érződik, akkor sok ecetet tett bele az illető. De az elpárolog egy idő után - csak kérdés, mennyi idő után, mert lehet, hogy mosás utáni nap még érződik. Én egy teli dobnyi ruhához kb. fél deci ecetbe teszek illóolajat, ha azt akarom, hogy tartós legyen, akkor 10-14 cseppet. Egyszer ahogy vettem elő a szekrényből egy hónapokkal azelőtt kimosott ruhát, még mindig éreztem benne, hogy melyik illóolajjal öblítettem ki. És ebben az a jó, hogy olyant választok, amilyent akarok, mert akármilyen illatú illóolajat bele lehet cseppenteni, és nem unom meg. Persze fertőtlenítéshez a legjobb a levendula és a teafa, de vannak annál jobb illatúak is. Illóolajjal ecetszag nem érződik, de ha amikor nem tettem bele illóolajat, akkor sem érződött, csak akkor, amikor sokat tettem véletlenül (pl. egy egész decit), és az is csak egy darabig érződött. Ha meg mégis érződik, az nagyon hamar elpárolog a ruhából. Nem azért nem érződik utána, mert megszokja az orrom, mert amikor a friss levegőről hazajövök, és megszagolom a leszedett ruhákat, akkor sem érződik benne büdös ecetszag. És nem is azért, mert "gyenge" az orrom szagérzékelése, hiszen a baráti társaságban én vagyok az, aki legelőször megérzi a szagokat - bármilyen szagról is van szó. Valamikor legtöbbjük nem is érez semmit, csak én meg még néhány másik ember. Egyébként sok függ a mosószer illatától is, befolyásolja azt is, hogy az öblítőnek milyen szaga/illata lesz. Nekem a hagyományos öblítőkkel (Coccolino, Silan, Lenor stb.) az a bajom, hogy csak frissen van jó illatuk, utána egy büdös utószag marad a a jó illat helyében. És nem jön ki belőle, hanem minden mosásnál csak egyre több lesz belőle. Annál már csak az a rosszabb, amikor különböző öblítőkkel mossák ki, és egyiknek sem jön ki a szaga, hanem az előző szagra rárakódik egy másfajta. Kaptam már ilyen ruhát mástól, és hónapokba telt, mire kijött belőle a tömény öblítőmaradvány-szag. Persze lehet lepontozni az ecet miatt, és ha valakinek a sima bolti öblítők jobban bejönnek, használja azt. Nekem meg annak nem tetszik a szaga. Az ízlés relatív.
2012. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtetem említeni, hogy az sem mindegy, mennyire koszosak a ruhák. Mert egy olajos munkásruha jóval több anyagot semlegesít, mint mondjuk egy fehérneműs adag. Főleg, ha csak fél adagnyit mos valaki egyszerre. Ennek függvényében kell csínján bánni az öblítőanyaggal (bármi is legyen az - ecet vagy Lenor), vagy ha olyan szennyezett a ruha, akkor többet is elvisel.
2012. jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy nem 20%-os ecetet kell használni, hanem 8-10%-osat. :)
2012. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!