Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell fehérneműt mosni?

Hogyan kell fehérneműt mosni?

Figyelt kérdés
Légyszi ne poénkodjátok el a választ, 11éves lány vagyok, és még nincs benne tapasztalatom, úgyhogy jó lenne egy kis segítség. Köszi:-)
2011. dec. 30. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Én segítek.


Pedómaci


( [link] )

2011. dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak a fehér színű fehérnemű igényel gondosabb kezelést. Ha azt akarod, hogy szép fehér maradjon, lehetőleg kézzel mossad a bugyikat, trikókat. Meleg vízben nem túl sok mosóporral. Nézd meg, nem maradt-e benne folt. Ha igen, cseppents a foltra egy-két csepp Cloroxot, néhány perc múlva pedig ugyanabban a vízben mosd át, amiben előzőleg mostad. A fehérített holmikat ajánlatos langyos vízzel kétszer átöblíteni. Öblítőzni felesleges. Így tiszta lesz a holmid, egyben fertőtleníted is. Ha semmilyen folt nincs a textiliában, a mosóvízbe akkor is tegyél egy kevés Cloroxot. Így szép fehérek maradnak. A színes fehérneműt csak meleg vízben lehet mosni, fehérítőt használni tilos. A fentiek miatt én csak fehér színű fehérneműt használok.
2011. dec. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
53%
berakod a mosógépbe vagy megkéred anyádat.
2011. dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan moshatod őket 40-fokon a mosógépben is. Kézzel nem tudod rendesen kimosni,és jól kiöblíteni. Sok vizet is elpocsékolsz vele.

Csak a fehéreket tedd a gépbe,színeseket külön mosd.

2011. dec. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, talán megjött és volt egy kis baleset? Az ilyen foltokat úgy a legegyszerűbb eltűntetni, hogy langyos vízbe beáztatod a fehérneműt, a foltra szórsz egy kevés mosóport és hagyod állni egy ideig, pl este beáztatod és reggel öblítheted is, a folt kijön az áztatástól. Csak langyos vízben öblítsd át többszöt.

A többit már elmondták.

2011. dec. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én beáztatom kis mosószappant dörgölök rá, amikor mosom, akkor domestost is teszek hozzá és akkor szép fehér is lesz.
2011. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja és 60-70 fokon mosom
2011. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!