Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Üvegedényt hogyan lehet...

Üvegedényt hogyan lehet legjobban foltmentesre mosogatni?

Figyelt kérdés

Főleg az üveg főzőedényekkel van bajom, de sokszor az üvegpoharakkal is.

Próbáltam már többféle mosogatószerrel (Ultra, Pur stb.), és vizesen nem látszanak foltosnak az edények, de mire megszáradnak, vízkő meg mittudommégmilyen foltok vannak rajtuk. A törölgetéstől meg szöszösök lesznek.

Előre is köszönöm. A "vegyél mosogatógépet" meg hasonló tréfás válaszokat kérem mellőzzétek.


2011. dec. 11. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
jart próbáltad? Még cseppek sem maradnak a poharakon tőle. És esetleg próbáld meg alaposabban mosogatni a dolgokat. A vízkövet leszedi az ecet, a zsíros szennyeződéseknek meg az a trükkje, hogy addig csinálod, amíg tiszta nem lesz. Ha észreveszed a megszáradt edényen, hogy foltos, akkor mosogasd el még egyszer.
2011. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az üvegpoharaknak csepp- és szöszmentesnek kell lennie (mosogatógép nélkül)

Ecetes vízben öblítjük, kicsit hagyjuk száradni és damaszt törlőruhával (damaszt szalvéta is jó) törölgetjük.

2011. dec. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ecettel öblítem,és nem törölgetem.legfeljebb papírtörlővel.
2011. dec. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En a mosogato flakonba te szek egy kis ecetet, ezzel elmosom, de nem torolgetem. Igy mindig szepek, s nem foltosak.
2011. dec. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hosszas kísérletezés után íme az eredmények:


Ecetes vízben öblítés, utána tiszta damaszt ruhával törölgetés: tökéletes megoldás.


Ecetes öblítés és papír törlőruhával törölgetés: tökéletes megoldás, de nagyobb mosogatás után sok szemét marad utána (mármint a papírtörlők).


Ecetes öblítés, törölgetés nélkül: nem sokat ér, foltok maradnak utána. (Midenféle töménységgel próbálkoztam, még 20%-os ecettel is.)


Addig csinálom, amíg tiszta nem lesz: teljes ostobaság. Ha ugyanazzal a módszerrel, amitől először foltos maradt, újra elégzem a mosogatást, az eredmény ugyanaz lesz. (Mily meglepő.)


Jar mosogatószer: haszontalan, az eredmény ugyanaz, mint más mosogatószereknél.

2012. okt. 5. 21:45

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!