Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Másnál is vannak még legyek?

Másnál is vannak még legyek?

Figyelt kérdés
Csak most hírtelen 10-et számoltam meg a falon.Na de télen honnan vannak még?Bárki jön hozzánk, meglepődik hogy még vannak legyek, mert náluk nics!Tényleg csak itt maradtak meg?
2011. dec. 8. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Legyek, muslincák vagy tőzeglegyek?


A muslincák gyakoriak most is: imádják a banánt és egyéb gyümölcsöket.

Nekem tőzeglegyeket sikerült beszereznem: behoztam télre a balkonládámat és a benne levő növényt. A ládában amiben tőzeges föld van, amiről kiderült, hogy nyáron megfertőzték a tőzeglegyek és most mindenütt röpködnek. Úgy néznek ki, mint a muslincák.

Húslegyek tényleg nem nagyon szoktaki ilyenkor előfordulni: általában nem tudnak egyik lakásból a másikba átrepülni, mert közben kihűlnek, leesnek és meghalnak. Ha mégis ilyen van nálatok, akkor nézd végig a spájzban az összes húsfélét, mert ott keletkeznek.

2011. dec. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sima legyek.Nem muslicák, nem is azok a nagy zöld legyek.Az az érdekes, hogy eddig csak 2 volt, most fedeztem fel hogy többen vannak.Hús féle csak a fagyasztóban vagy a hűtőben van, az is ritkán.

Van nyulam, lehet azért?Vagy csak szimplán emiatt a hülye időtől hogy a napokban is 10fok tavaszi idő volt???

2011. dec. 8. 09:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi nem tartunk semmilyen állatot, mégis vannak legyek. Sőt, szúnyogok is!!!

Még soha nem volt ilyen ezelőtt!! Decemberben a szunyogokat csapkodom :-) Biztosan a rendkívül enyhe ősz miatt van.

2011. dec. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk már nincsenek legyek..

Egyszer egyik bnőméknél voltk bent legyek télen is.. valaki azt mondta nekik, hogy esetleg valamilyen peték kelhettek ki.. vagy náluk bújtak el a hideg elől a legyek :)

2011. dec. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tetris ***** válasza:

Nálunk egyszer hihetetlen dolog történt. Az egyik évben november közepén 54 darab légyhullát számoltam össze az ablakpárkányon. Vajon miért jöttek oda meghalni? És miért pont arra az ablakpárkányra, amikor a többin nem volt egy se?

Azóta máshova járnak légyék elhalálozni, mert a különös eset nem ismétlődött meg.

2011. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is érdekes dolog zajlik itt Bp.-en.

Az emeleten az egyik szobában, állandóan egy csomó döglött legyet találunk.

Gyönyörű, tiszta, tipp-topp szoba, ráadásul az ajtaja is hermetikusan záródik és csukva is van állandóan, mert csak vendégszoba.

El sem tudjuk képzelni, hogy hogyan és miért járnak oda a legyek megdögleni!!!

Ráadásul sehol máshol nem találkozunk legyekkel az egész házban!

Rejtély!!

2011. dec. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
hozzám minden ősszel betéved pár légy, volt h januárban februárban is köröztek a lámpa körül, általában adok nekik nevet, úgy viccesebb :D
2011. dec. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!