Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tisztítsam ki a mosógép...

Hogyan tisztítsam ki a mosógépem mosószer/öblítő adagolóját?

Figyelt kérdés
Elég csúnya már, fekete színe is van. Domestosos vízbe be lehet rakni, és állni hagyni?
2009. máj. 6. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én épp tegnap csináltam. Bár az enyém nem volt fekete csak nyálkás. Ha kb. 3 havonta megcsinálod, amit írok nem szabad, hogy ilyen probléma legyen. Először is lepattintottam (Whirpool mosógépem van, felültöltős és négy adagolója van). A külső műanyagból kipattintottam az átlátszó műanyagot. Többször kiöblítettem és ráztam benne jó erősen a forró vizet. Ahol értem egy rossz fogkefe segítségével és flóraszepttel megsikáltam, majd visszapattintottam és teleöntöttem ecettel minden rekeszt meg a mosógépbe is öntöttem kb. 2 flakonnal. Így állt kb. 3-4 órát, majd egy 95 fokos programon üresjáratban átmostam. Ragyog:-)

Mondjuk én épp azért, hogy ne feketedjen be sosem öntöm az adagolóba a mosószert, port csak és kizárólag az öblítőt. A mosóport mindig a ruha közé szórom vagy a dobra kívülről, a folyékony mosószert pedig a hozzá kapott gömbbe öntöm és úgy teszem a ruha közé.

2009. máj. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló!

Nem tudom, hogy a kérdezőnek hol fekete az adagolója, de te azt írtad, hogy az öblítőt az adagolóba öntöd. Nekem pont az öblítő rekesze fekete. Egyébként: hogyan lehet lepattintani az átlátszó műanyagot? Már próbáltam, de nem mertem feszegetni. Hasonló gépem van, mint neked.

2009. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Lehet rakni Domestosba, de a legjobb megoldás tényleg az ecet! Én is hasonló problémával küzdöttem!

Utolsónak üzenem, hogy ha kipattintod és megfordított akkor látod a két oldalán kb. közép tájon hogy két kis fülecske tartja a belső műanyagot. És csak kicsit az egyik oldalt meg kell húznod a külső műanyagot és kitudod könnyedén szedni. Vissza ugyanígy kell rakni. Előbb az egyik oldalt be rakod, majd a másikat (ez nehezebb) bepattintod. Hú remélem értelmesen tudtam leírni!

2009. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen az előző jól leírta, két oldalról 2-2 kis fülecske tartja ezt ki tudod pattintani, majd először egyik majd a másik oldalról vissza.

Én így, hogy kb. 3havonta megcsinálom ezt a procedúrát nem feketedik bele az öblítő, csak egy idő után nyálkásodik. De mivel rendszeresen karbantartom nincs ideje. Tudom, láttam már ilyen mosógépet, ahol az egész adagolótartály szép fekete.

2009. máj. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, persze az öblítőt az adagolóba öntöm az öblítő részhez. Nekem nagyon bevált, hogy a mosószert, port, folyékonyt pedig a ruha közé.
2009. máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!