Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A vasalásra van valami taktika?

A vasalásra van valami taktika?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Forró vasalóval kell.
2011. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
úgyértem hogy a ruha melyik részével kell kezdeni a vasalást
2011. okt. 16. 20:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit akarsz vasalni? Úgy könnyebb a tanácsadás.
2011. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyedül ingnél fontos. Erre többféle módszer van, nálam a gallér-eleje-háta-másikeleje-válla-ujja módszer vált be, de van aki máshogy csinálja. A többinél egyszerűen haladj szép sorban.
2011. okt. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is az ing az egyetlen , ami kényes a sorrendre. Viszont hadd osszam meg veled azt a tudást, amit még a keresztanyámtól kaptam, ing vasalással kapcsolatban. Ő nagyon értett a házimunkához, a Gárdonyi gróféknál volt alkalmazásban, mit szakács és házvezető... úgy 70 évvel ezelőtt.

Szóval, rettentő nagy vétek, ha az ing újjába élet vasalunk!! Akin ilyent látott, arra csak elnéző, kissé szánakozó mosollyal tekintett, de leginkább arra gondolt rosszallóan, aki útjára bocsátotta így hitvesét.

A másik sarkalatos pontja az ingnek a gallér csücske. Azt mindig csücsöktől befelé kell vasalni, nehogy a varrásnál ráncot vasaljunk bele, erre még apám is háklis:)

2011. okt. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem vasalok soha élt a férjem ingujjába, valahogy nem tetszett. Bár anyukám sem apuéba. Ő ún. bennlakó háztartási alkalmazott volt gazdag ügyvédeknél fiatal lány korában, lehet, hogy ő is ott tanulta.
2011. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vállfán szárítom a felsőruházati dolgokat. Így nem is vasalok.
2011. nov. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!