Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kerámia lapos tűzhelyet hogy...

Kerámia lapos tűzhelyet hogy takarítjátok?

Figyelt kérdés

most lett uj konyhám, kerámialapos tűzhellyel.de megbántam.szerintem nehéz a tisztítása.már speciális tisztítót is vettem, vimet, de az sem takarítja meg szépen.

segitsetek,kérlek!


2011. júl. 21. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Én gyűlölöm a kerámia főzőlapot! Húgomnak olyan van, de ő sem tudja szépen takarítani. Tiszta vízkő az egész, és akármivel próbálkozik, szinte semmi változás.
2011. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként, talán, ami a legjobban bevált az a Sidol... De az inkább a furcsa elszíneződéseket tünteti el. A vízkövet nem.
2011. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit csináltok vele, de nekem gyönyörű, pedig sokat főzök.

Az a titka, hogy nem szabad hagyni ráégni a dolgokat. Mindig főzés után, ahogy kihűlt, mosogatószeres szivacs dörzsi részével áttörlöm, jó vizesen, aztán nedves szivaccsal, utána meg egy konyharuhával.

Mikor vettük a lakást, volt rajta pár ráégett retek, azokat leszedtem egy sima fémdörzsivel, persze jól bevizezve. Nem lett karcos sem.

2011. júl. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van egy kis fém splatni vagy minek kell hívni, azzal szépen le lehet szedni, karcolás nélkül, ha valami ráég. Azon kívül vagy a DM-es kerámiatisztítót használom, vagy cif-et, ha nagyon összekenődik. De ha főzés után letörlöm nedves szivaccsal (esetleg mosogatószert is használok) és utána áttörlöm konyharuhával vagy papírtörlővel, gyönyörű. 3 éve használom, naponta főzök minimum egyszer, még mindig olyan, mint az új. Nagyon szeretem.
2011. júl. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!