Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lesz valami baja azoknak a...

Lesz valami baja azoknak a ruháknak, amiknek a címkéjére 30 fokos mosás van írva, de 40 fokon mosom?

Figyelt kérdés
Anyukám a címke szerint sosem válogatta, csak hogy milyen anyag, meg milyen ruhadarab, meg persze, hogy milyen színű. Van a barátomnak egy fekete nadrágja, ami nem volt olcsó, és 3 hónap alatt teljesen kifakult, meg itt-ott fehér foltokban kopott. Ő azt mondja, az én hibám, mert biztos rosszul mosok. De igazából nem lehet mit elrontani, mert kiválasztom, hogy pamut pl., hogy 40 fok, meg centrifuga. Az izzadságszagot pl. egyáltalán nem szedi ki. Anyukáméknak elég régi mosógépük van egy ideje, mert a másik tönkrement, és az mindig jó illatú, nem kopott ruhát eredményezett, de nem tudom hogy lehet rosszul mosni. :)
2011. júl. 17. 16:21
 1/4 anonim válasza:

Én mindent 40 fokban mosok, és nem szokott gond lenni. De még lényeges, hogy hányszor hordta és mostad az alatt a 3 hónap alatt, mert ha sokat, akkor persze, hogy megfakul. Meg ha rossz a minősége, akkor is hamarabb szétmegy és kikopik, mindegy is, hogy mennyi fokban mosod. Függetlenül a nadrág árától.


Egyébként a én azt tapasztaltam, hogy az a 10 fok nem akkora különbség, hogy igazán számítson. Ha 60 vagy 90 fokban mostad volna...

2011. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hinnem. A kopas festek es anyagtol is fugg. Az hogy nem volt olcso, nem nervado. Hogy kijon e az izzadsagszag, az is az anyagtol fugg.
2011. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hozzáfűzés: ha az izzadságszagot nem szedi ki, talán több mosóport és öblítőt kellene használnod. Kérdezd meg anyukád, ő mennyit használ.
2011. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem feltetlen. En meleg jogara jarok 5-6-szor hetenkent. Van olyan ruham amit akarmiben mosok, nem jon ki az izzasagszaga. Pedig mindig rogton, fel oran belul kimosom. Van amelyik kijon, pedig ugyanugy mososm. Tanarom is azt mondta, hogy anyagtol fugg. A direkt joga ruhak pont ilyenek, nem tartjak az izzadsagszagot.
2011. júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!