Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell a ragasztónyomokat...

Hogyan kell a ragasztónyomokat eltűntetni?

Figyelt kérdés

Főleg műanyag felületről.

Vettem fűszertartót, és ugye rá van ragasztva egy kis matrica, hogy ez egy fűszertartó...

Próbáltam szépen lehúzni, meg előtte víz alá tartani, de ott marad a ragacsos folt.

Van valakinek valami tippje?


2011. júl. 14. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Általában a tisztaszesz szokott segíteni.

Acetont (körömlakk lemosó) még véletlenül SE műanyagra.

CIF súroló is jó.

2011. júl. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Húú, de jó, hogy megkérdeztem, mert már tényleg körömlakklemosón járt az eszem. :))

Köszönöm!

2011. júl. 14. 09:23
 3/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen címke ragaccsal együtt lejön, ha sokáig vízben áll.


Bár vannak durvák. Pl a nescafés üveg, azon brutál ragacsos a ragacs. Erről úgy szedtem le, hogy forró vizet öntöttem bele (óvatosan, meg ne pattanjon), és ettől felolvadt rajta a ragasztó, amire öreg nejlon zacskókat nyomtam és azzal lehúztam...


Egyszer egérragacs ragadt csempére. Azt lakkbenzinnel szedtem le.

2011. júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vízkőoldó, vagyis savas szerek roncsolják a ragasztók nagy részét, áztatás után legtöbbje lemosható. A lakkbenzin is leoldja, de jártam már úgy vele, hogy utána meg azt nem tudtam teljesen lemosni, értsd: beleivódott a szaga.
2011. júl. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én domestost használok ilyesmire.
2011. júl. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
higító, narancsolaj
2011. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!