Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A gáztűzhely rácsáról a koszt...

A gáztűzhely rácsáról a koszt (nagyon durva) mivel szedjem le?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 16:26
1 2
 1/11 igabcsy ***** válasza:
100%

Az a kosz szerintem ráégett zsír és por.

Én először a nagyját levakarnám egy késnek nem az élével, hanem a hátuljával.

Azután beleraknám egy nagyobb lavórba vagy teknőbe, vagy amibe belefér és jól lefújnám hideg zsíroldóval.

[link]

ez klasszul leold minden trutyit. De mindenképp használj hozzá kesztyűt, mert a kezedet is nagyon kiszárítja és megmarja.

2011. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb megoldás, de nekem bevált a fémdörzsi + sima mosogatószer párosítás. Nálunk is nagyon durva volt rajta a kosz, így két órán át súroltam, nem tett jót az ínhüvelygyulladásomnak. Az eredménnyel viszont elégedett voltam.

Lehet, hogy ha előtte áztatod a kádban, megkönnyítheti a dolgot, ezt még nem próbáltam, csak most jutott eszembe.


Ha valakinek van ennél jobb ötlete vagy bevált, egyszerűbb módszere, azt én is szívesen hallgatom:)

2011. jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Eööszörre hülyeségnek tünik, de nem az: kend be étolajjal, és hagyd legalább egy óríg rajta, Ezután mosogatószerrel le tudod mosni, ha nagyon rossz állapotban volt, akkor ismételd meg.

Az olaj feloldja az összeszáradt zsiros koszt és utána az olajjal együtt le lehet mosni.

2011. jún. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is hatásos a hideg zsíroldó (kesztyűvel).
2011. jún. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A Brillance termékek között zsíroldó is van.
2011. jún. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozhatsz áztatással. Nekem a tízéves kosz lejött három nap durván domestosos vízben való áztatás után (minden nap lekapartam késsel, amit lehetett). De ha van mosogatógéped, az a legtutibb, ha egyszerűen beleteszed. Ha nem szedi le elsőre, akkor még egyszer. Nagyon durva szennyeződéseket le tud szedni :)
2011. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hideg zsiroldó (brutál), várakozás, aztán kesztyű+dörzsi.
2011. jún. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt mindenki megírta a magáét,jók is, de a tuti ezeknek a kombinációja.Szóval: kend be olajjal,hagyd rajta egy napig.Vakard le késsel.Áztasd be (hideg) vízbe,ami felázott,vakard le késsel.Szárítsd meg,fújd be tescos vagy welldone hideg zsíroldóval,amit gumikesztyűben fémdörzsivel takaríthatsz tisztára.(Amúgy dolgoztam bejárónőként,eszméletlen helyeken is,van benne tapasztalatom.)Ez 2 napos program,de tökéletes.
2011. jún. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Mindenkit felpontoztam. :)

Végül domestosos vízbe áztattam és szivaccsal meg késsel estem neki. Elég jó lett. De ezt amúgy milyen gyakran kéne takarítani???

2011. jún. 13. 21:00
 10/11 anonim ***** válasza:
én csak akkor szoktam, ha látom, hogy milyen retkes..:D amúgy ha alatta szép tiszta és újszerű a tűzhely, alig lehet észrevenni!
2011. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!