Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A lakkcipő megfakult. Mit...

A lakkcipő megfakult. Mit lehet tenni, hogy fényes legyen?

Figyelt kérdés
érdekes módon a sarka fénylik és csak az egyik mattult be, olyan, mintha párás lenne, a másik meg fényes, azon csak az egyik oldalon van egy kis mattos rész. Én még ilyet nem láttam.Van megoldás? szappanos vízzel átmostam, a fényes még szebb lett, ( kicsit piszkos volt) de a másik nem változott, holnap esküvő és ezt akartam felvenni(( hamarabb elő kellett volna vennem))
2009. márc. 20. 11:57
 1/3 anonim válasza:

hát ha holnap akarod felvenni nem tudom mit lehet tenni.

esetleg cipész segíthet?

2009. márc. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"LAKKCIPŐ

(ápolás)


* Puhaszőrű kefével vagy nedves ruhával távolítsuk el a szennyeződéseket, majd puha ruhával töröljük át a cipő felületét. Cipőkrémet ne használjunk, mert a lakkréteg matt lesz!

* Ha a lakkcipő repedezni kezd, húzzuk sámfára vagy jól tömjük ki, kenjük be tojásfehérjével (ha szükséges, többször ismételjük meg), majd ronggyal dörzsöljük fényesre.

* A lakkcipőt ne viseljük egész nap! Lehetőleg óvjuk az éles, hegyes tárgyaktól, a súrlódástól, mert a megsérült lakkréteg nem javítható! Télen nagy hidegben lakkcipőben ne menjünk az utcára. A lakk nem tűri a hideget, a bőr megkeményedik, a lakk felrepedezik. Ha mégis felvesszük, lábon jó elo~re melegítsük fel.

* A lakkcipőt használat után mindig tartsuk sámfán, vagy tömjük ki papírral, hogy a felsőrésze ne törjön meg. Úgy tegyük el, hogy ne érjenek egymáshoz. Legjobb puha ruhába becsavarni külön-külön mindegyiket. Ha a cipőt nem használjuk, kenjük be fehér vazelinnal vagy glicerinnel. Így nem szárad ki és nem töredezik.

* Ha a lakkcipő elvesztette fényét, matt lett, tejbe mártott flanellruhával vagy ricinus-, ill. lenolajjal fényesítsük."


"-a lakkcipő tisztítása: ha nincs a birtokodban speciális lakkbőr tisztító folyadék /viszonylag drága/, akkor tökéletesen megfelel a babaolaj is! Fontos: 1., először hagyd kiszellőzni, 2., sámfa betétele 3., bekenés 4., rajta kell hagyni a bevonatot, nem kell rögtön kifényesíteni, így sokkal később repedezik a lakk 5., mielőtt felveszed, előző nap kifényesíteni valamilyen puha ronggyal."


- by Google -

2009. márc. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia én hallottam 1 természetes modszerröl probáld ki a banán héjjával.

nem vicc nekem be vált.

2009. márc. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!