Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek túl sokat takaríto...

Szerintetek túl sokat takarítok, vagy ennyi a normális?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és mindig is én takarítottam a szobám, néha az egész házat. A szobámban kb 3 naponta felporszívózok, és felmosok. Kéthetente kimosom a függönyeim, hetente 1-2x kitakarítom az ablakokat, a tükröt, és hetente 2x letörlöm a port és lemosom a bútorokat. Ezen kívül néha átmosom az összes ruhám néha, és kivasalom, a vasalás vagy 3 óra.

18/L


2011. máj. 26. 23:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem normális. Így lesz belőled takarításmániás, akinek, ha gyerekei lesznek, még jobban vadul a helyzet. :(

Ismerem a helyzetet, és pokol. Ha valami nem úgy áll, akkor már tragédia, veszekedés. :(

2011. máj. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban pazarlás,és szennyezed a környezetet a sok vegyszerrel. Ha ilyen sűrűn porszívózol,hamar tönkremegy a szőnyeged,kárpitozott bútoraid is.

Ha nem dohányzol,akkor a függönyöket bőven elég évente 2-3-szor kimosni.

Egyedül a portörlés,ami nem túlzás naponta.

A túlzott higiénia pedig az egészégedre is káros. Hamar megkapsz a sterilitás miatt mindenféle fertőzést.

2011. máj. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Néha eljöhetnél hozzánk is!
2011. máj. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
hát énis szeretem a rendet nagyon.megigazitom ha nem ugy áll ap árna ahogy kell.A függöny az túlzás amit csinálsz,elég lenne pár havonta inkább.az olyan gyorsan nem koszosodik.az ablakot is 2-3havonta mosom csak.meg az hogy átmosod a ruháid az is marhaság.a szekrénybe tisztán van berakva és valószinű használod is.ami meg évek óta nem volt rajtad az minek van a szekrényben?:)
2011. máj. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
a függönyt elég csak havonta-2 havonta mosni szerintem ablakotpucolni is ráér porszivozás felmosás oké de portörlés is heti 1x ráér a ruhákat meg felesleges átmosni szerintem csak pocsékolás ha nem büdös meg tisztán lett eltéve szerintem
2011. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem használok sok tisztítószert, mivel nagyon környezetbarát vagyok, általában csak vizet használok, ablakra meg 1-2 fújás csak. Tehát nem pazarlok, de a porszívózás azt muszáj, mert laminált padló van, és a kis szöszmöszök a sarkokban összegyűlnek. A bútorokat is csak picit nedves ruhával szoktam, nem néznek ki réginek, semmi bajuk nincs. A ruháimnál pedig kb tavasszal szoktam csak átmosni, mivel olyankor válogatom ki, ami nem kell és elajándékozom, a többi szépen be a szekrénybe.

2011. máj. 27. 17:03
 17/20 anonim válasza:
100%

Szerintem teljesen rendben van. Én még többet takarítok mint Te, ráadásul én az egész lakást (100nm). Igaz, hogy hozzá tartozik, a lakásban tartunk kutyát, macskát. Mellettük muszáj, pláne most vedlési időszakban. Én 2 naponta porszívózok, naponta felmosok, stb. Úgyhogy szerintem teljesen rendben van:)


20/F

2011. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Jó, hát azért ajándékozás előtt átmosni a ruhákat, az rendben van, azt én is úgy csinálnám. A függönymosásból szerintem érdemes lenne visszavenni (mert a mosógép vizet, áramot és mosószert fogyaszt, meg kopik is, úgyhogy ne járassuk feleslegesen). A bútorok nedves ruhával letörlését tekintsük mondjuk sportnak, a sűrű ablaktisztítást meg depresszió elleni megelőző kezelésnek, és akkor már jó is vagy :)
2011. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Takarítás mániád van. nekem meg fóbiám :D a kettőt kéne valahova középútra terelni és akkor mindkettőnknek jó lenne :D viccen kívül. szerintem sokat takarítasz a bútorokat nem igen kéne gyakran vizes ronggyal letörölni mert tönkre fognak menni. írtad hogy laminált padló van. nekem is az van de ez még porszívót nem látott:D partvissal söpörj fel naponta azt jól van:) függönyt sem kéne ilyen sűrűn kimosni elég fél évente. főleg ha nem cigizel. én negyed ennyit nem takarítok de látom te szeretsz takarítani. ha van kedved jöhetsz hozzám is:) 18/F
2011. jún. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

szerintem figyelemreméltó,hogy még vannak ilyen rendes lányok :)

bár a sokszori függönymosás felesleges.

2011. jún. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!