Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek túl sokat takaríto...

Szerintetek túl sokat takarítok, vagy ennyi a normális?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és mindig is én takarítottam a szobám, néha az egész házat. A szobámban kb 3 naponta felporszívózok, és felmosok. Kéthetente kimosom a függönyeim, hetente 1-2x kitakarítom az ablakokat, a tükröt, és hetente 2x letörlöm a port és lemosom a bútorokat. Ezen kívül néha átmosom az összes ruhám néha, és kivasalom, a vasalás vagy 3 óra.

18/L


2011. máj. 26. 23:57
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyon sokat! Én 21 vagyok és kb. egy évben takarítok ennyit, mint amit te ide leírtál! :D
2011. máj. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hu 1 év talán túlzás.:)
2011. máj. 27. 00:10
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Takarításon kívül jut még időd valamire? :)
2011. máj. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Nincs olyan, hogy normális szerintem. Mindenki annyit takarít, amennyire igénye van. Meg ideje.

Ennyi idősen én minden nap takarítottam, és képes voltam a páromnak még a boxereit is kivasalni. De akkor még időmilliomos voltam, csak nem tudtam magamról. Állítottam, hogy a takarítás mennyiségét ugyanazon a szinten fogom tartani.

Persze ahogy egyre durvul az életem, tarthatatlan a dolog, most már örülök, ha egy héten egyszer sikerül kitakarítani...

2011. máj. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Persze hogy jut, amiket leírtam csak a szobámra vonatkozik. De kb naponta fél órát szoktam erre szánni. Ha kimarad egy nap, akkor úgy érzem minden piszkos, és nem is szívesen vagyok a szobámban.
2011. máj. 27. 00:27
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Hát, figyelj, én is laktam olyan helyen, ahol a heti egy portörlés nem volt elég, főút melleti lakás volt.

Szóval, ha tényleg igényelg a tisztaságot, egyáltalán nem túl sok! Max. a bútorok teljes áttörlését hanyagolhatod picit. És azért túl sok időt ne tölts vele, inkább pihenj, tévézz, menj el valahova.


Azért írom, hogy nem túl sok, mert én is volt, hogy takarítottam (külföldi munka), és bizony mindennap kellett porszívózni, port törölni, na nem minden bútort, de a legtöbbször használt asztalt, éjjeliszekrényt le kellett törölni, legalábbis a tetejét, tehát nem a fiók fogóját, vagy alul a peremét, és bizony még így is volt, hogy panaszkodtak a vendégek, hogy por van, stb., stb.

Mert arra nem volt már időnk, hogy mindenhol akár csak kétnaponta is letöröljük a port, például a képkeretről, az ágy támlájáról.

Szóval nem túlzás!

2011. máj. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Amúgy nem főút mellett, nincs por, csak jól esik.:D

2011. máj. 27. 00:48
 8/20 anonim válasza:
Jó lehet, hogy nem egy évben egyszer takarítok ennyit... de ilyen nagyobb takarítások csak akkor vannak, ha valami ünnep közeleg vagy mamám! :D Néha felporszívózok csak úgy is..
2011. máj. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

ez nem csak idő-és energiaigényes, de pazarlás is.

gondolkodtál azon, hogy mennyi áramot, és tisztítószert használsz el feleslegesen?

nálam is alap a heti 3 porszívózás, de indokoltan teszem, mivel van 2 tengerimalacom, akik folyton kirúgják a forgácsot a ketrecből.


ezen felül a leírtakat havonta, kéthavonta csinálom.


ha ennyire élvezed, inkább menj el takarítónőnek, de ne pazarold a vizet a ruháid átmosásával (ami tök felesleges, mivel a szekrényben semmi bajuk nem lesz) valamint a sok tisztítószer is pénzbe kerül, nem is kevésbe...

2011. máj. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem normális, főleg azért, mert azt írod, h ha esetleg vmi miatt elmarad a napi takarítás, akkor nem érzed jól magad, piszkosnak stb.....ez a már nem normális.

Sztem vmi pótcselekvés, vagy vmi más.........és ne írja most senki, h normális ennyit takarítani......pl ha ennyit törölgeted a bútorokat, akkor elég hamar úgy fognak kinézni, mint vmi 40 éves agyonhasznált kopottas sz@r :/

2011. máj. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!