Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az ecet tényleg hatékony "...

Az ecet tényleg hatékony " tisztitoszer"?

Figyelt kérdés

A mai napot nagytakaritàsra szànom, és sok helyen olvastam, hogy az ecet is igen hatékony tisztitàsra. Igaz ez?

Ti hasznàljàtok?


2009. márc. 16. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csempére, vízkőre töményen, ablakmosásnál az öblítővízbe 1dl. Ruhaöblítéshez is használható a mosógépbe.

Sóval összekeverve a réz fényesítéséhez.

Töményen(10-20%) vigyázz vele, mert pl. a régi típusú mozaiklapot egészen megszívhatja, mint a hypo a ruhát.

Zsírtalanításra, vízkő, szappanmaradék eltüntetésére, szóval mindenre jó, ami savat kíván.

A csapokat a kifacsart citrom megmaradt héjának belsejével is letörölheted. Utána öblíteni kell.

Hajmosás utáni öblítésnél az ecetes öblítővíz(gyenge) fényessé teszi a hajat.

2009. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a tippeket! A csempére ki is probàlom azonnal :)
2009. márc. 16. 10:30
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
jó, csak az a baj, hoyg odaöntöd és folyik, nem sűrű mint pl, a domestos, vagy foly súroló, DE én a csaptelepekre úgy teszem, hoyg a rongyot átitatom vele és becsavarom a csaptelepet így nem folyik le olyan gyorsan és tud hatni, aztán (10 perc) szárazra törlöm, sok rongyom van mindet betekerem, és aztán kezdhetem is leszedegetni. tényleg lejön a vízkő, kicsit esetszag van, de hát szellőztetni úgyis kell.
2009. márc. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Sziasztok! Két tanácsom van:

1. Nagyon hasznos, ha havonta egyszer ecettel "üresjáratban" indítasz egy mosást a mosógéppel. Így nem kell költeni drága adalékokra, hogy ne vízkövesedjen, az ecet megoldja potom áron!

2. Ha az öblítőbe is teszel mindig ecetet, puhábbak lesznek a ruhák - vagy lehet öblíteni ecettel plusz pár csepp illóolaj (pl. narancsos, vagy akármilyen). Így a ruhák puhábbak lesznek és mégis illatosak. Plusz nem szennyezed a környezetet mindenféle vegyszerrel...

2009. márc. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ecettel takaritok majdnem mindent kb. 1 éve. Nagyon bevált. Ecet szag csak addig van amig takaritasz, száradás után elmulik. Amit ecetel takaritok: csempe, padlólap, zuhanyfülke, ablak. Természetesen higitva használom. A butor és parketta tisztitáshoz is használom, de nagyon higitva és csak nedves rongyal.

Tapsztalat szép fényes csikmentes felület. Környezetvédelem és nem utolsó sorban sporolok nagyon sokat.

A mosógépbe NEM MINDEGYIKBE JÓ!!!!!!!!!!!

Az új ezüst mosogépek használati utasitásában is szerepel, hogy ecetet NE használjunk. TÖNKRE TESZI!!!!!!

2009. márc. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!