Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » MIvel fehérititek ki az...

MIvel fehérititek ki az ágynemüket, függönyöket, stb?

Figyelt kérdés
sem a Wanish,sem a hipo nem nagyon fehérit.
2011. máj. 6. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ágyneműt mi beáztatjuk, majd azután hypós vízben hagyjuk állni jó ideig, utána átmossuk még benne, majd mosógépben ahogy a többi cuccot. Így fehér lesz nálunk.

Függönnyel viszont nem pepecselünk ennyit. Meg a függönyeink műszálasak (ellentétben az ágyneművel) és azt ha sárgára ette a nap, akkor már nem igazán lehet fehéríteni, csak a por jön ki belőle meg a kosz.

2011. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem whirlpool mosógépem van és ha fehér függönyt mosok van rajta olyan tartály hogy cl és aba öntök egy kis cloroxot de próbáld ki a függöny ill textil fehérítőt bár én nemtudom nekem mindenm hófehér lessz de ez mosógéptől és mosószertől függ
2011. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szóda erejével a fehér ruhákért


Nem véletlenül használják a gyártók a szódabikarbónát egyre több mosópor esetében: segítségével a ruhák sokáig megőrzik makulátlan fehérségüket, ráadásul a szódával a már elszürkült anyagokat is újjávarázsolhatod.


A függönyök esetében kifejezetten ajánlott a használata, mégpedig a következőképpen. Egy lavórba szórj 500 gramm szódát, majd oldd fel tíz liter vízben, és ebben az oldatban áztasd a függönyöket néhány órán át. Ha letelt az áztatási idő, egyszerűen öblítsd át a textileket tiszta vízben.

Vászonból készült anyagok esetében is nagy segítség a szóda. Ez esetben azonban csupán 100 grammra van szükség, amelyet szintén tíz liter vízben érdemes feloldani. Ebben az oldatban főzd a vászonból készült textileket kis láng mellett néhány órán át, majd alaposan öblítsd át, és mosd ki.

A frissen fehérített ruhákat lehetőleg szabad levegőn szárítsd meg, és akkor, amikor a nap is éri. A napfény ugyanis erősíti a fehérítő hatást.


Ezt a cikket a Femina oldalán olvastam, próbáld ki, hátha segít.

2011. máj. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!